Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet




raspored nastave

za sve studijske grupe

preddiplomska nastava za zimski semestar 2016./17.



studijska grupa: kolegiji na razini Fakulteta, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Arheologija bioloških ostataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Škrgulja, Jana
kolegij: Arheologija i povijest srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, Mavrović Mokoš, Janja
kolegij: Brončano doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Arheologija bončanog doba I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman, Rončević, Martina
kolegij: Crtanje pokretnih arheoloških nalaza
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki jezik (za nebohemiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A223 - seminar
pet 15:30-17:00 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav
kolegij: Dokumentiranje arheoloških nalazišta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Epigrafika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčki tečaj I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Sanader, Mirjana; Tončinić, Domagoj
kolegij: Iliri, Grci i Rimljani u Iliriku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman
kolegij: Načela arheoloških istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Neolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Neolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 17:00-17:45 dvorana A208 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 18:30-19:15 dvorana A208 - predavanje
pon 19:15-20:00 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 5
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:00 dvorana A208 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 16:15-17:00 dvorana A208 - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Jana Škrgulja
kolegij: Opća srednjovjekovna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kursar, Vjeran
kolegij: Osmansko Carstvo I. (1300-1600)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: Ekrem Čaušević, Mehriban Taghiyeva
kolegij: Osnove azerbajdžanskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Osnove egejske arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač
kolegij: Osnove klasične arheologije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Ana Marija Žagar
kolegij: Osnove nizozemskog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić, Šošić Klindžić, Rajna, Vukosavljević, Nikola
kolegij: Paleolitički lovci i sakupljači + Paleolitik i mezolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
pet 08:45-10:15 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Alexander Douglas Hoyt
kolegij: Povijesna sociolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, Šimić-Kanaet, Zrinka
kolegij: Proseminar iz klasične arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Kaić, Iva
kolegij: Proseminar iz provincijalne arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner
kolegij: Research into speech perception
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-15:30 dvorana B320 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Rimska književnost republikanskoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 12:30-14:00 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: Mia Žustra
kolegij: Ruski za kroatiste i druge slaviste 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:45-10:15 dvorana A118 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dubravka Sesar, Čagalj, Ivana
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A224 - seminar
uto 18:30-20:00 dvorana A118 - seminar
nastavnici: Ekrem Čaušević, Igor Uranić, Kristina Šekrst
kolegij: Srednjoegipatski jezik i pismo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A111 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 3
pet 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 4
pet 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 5
pet 14:00-15:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 6
pet 15:30-17:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 7
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Bubić, Vinka
kolegij: Svakodnevni život u rimskim provincijama
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 2
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Tečaj latinskoga jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: Ana Dugandžić, Graljuk, Silvija
kolegij: Tečaj ukrajinskog I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A118 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tihomila Težak-Gregl
kolegij: Uvod u prapovijesnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Uvod u provincijalnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Uvod u slavensku arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Uvod u sociologiju kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A228 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Velika Seoba naroda
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Zooarheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje



studijska grupa: Engleski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr.sc. Alexander D. Hoyt, Marko Majerović, Vinko Zgaga
kolegij: Suvremeni engleski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 13:15-14:45 dvorana A314 - seminar, grupa 4
pon 14:00-15:30 dvorana A123 - seminar, grupa 5
sri 13:15-14:45 dvorana A314 - seminar, grupa 3
sri 14:00-15:30 dvorana A123 - vježbe, grupa 4
sri 14:45-16:15 dvorana A102 - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A216 - vježbe, grupa 5
sri 16:15-17:45 dvorana A102 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana A216 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A216 - vježbe, grupa 2
pet 11:00-12:30 dvorana A216 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Uvod u lingvistički studij engleskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr.sc. Sven Cvek, Hrvoje Tutek, dr.sc. Vanja Polić, dr.sc. Martina Domines Veliki, dr. sc.Tihana Klepač
kolegij: Uvod u studij engleske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:45-12:30 dvorana A314 - predavanje, grupa 4
uto 12:30-13:15 dvorana A314 - seminar, grupa 4
uto 17:00-17:45 dvorana A123 - predavanje, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana A123 - seminar, grupa 1
sri 15:30-16:15 dvorana A105 - predavanje, grupa 3
sri 16:15-17:00 dvorana A105 - seminar, grupa 3
čet 16:15-17:00 dvorana A123 - predavanje, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A123 - seminar, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - predavanje, grupa 5
pet 10:15-11:00 dvorana A123 - seminar, grupa 5
pet 11:00-11:45 dvorana A123 - predavanje, grupa 6
pet 11:45-12:30 dvorana A123 - seminar, grupa 6



studijska grupa: Engleski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Iva Polak
kolegij: Alternativni svjetovi u suvremenoj britanskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stipe Grgas-Mufa, dr.sc. Sven Cvek
kolegij: Američki postmodernizam i popularna kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A105 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A123 - seminar
čet 14:00-15:30 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Aspekti američkoga romantizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:45-09:30 dvorana A105 - predavanje
sri 10:15-11:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Martina Domines Veliki
kolegij: Britanski romantizam: poezija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A314 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A314 - seminar
nastavnici: dr.sc. Tihana Klepač
kolegij: Pretvaranje prostora u mjesto: rana australska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-10:15 dvorana A123 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stipe Grgas-Mufa
kolegij: Suvremeni američki roman
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:45-18:30 dvorana A123 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A123 - seminar
pet 12:30-13:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: Marina Zubak Pivarski
kolegij: Suvremeni engleski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A123 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A105 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar, grupa 3
sri 08:00-09:30 dvorana A123 - vježbe, grupa 1
sri 11:45-13:15 dvorana A105 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A123 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Viktorijanska književnost:žanrovi i teme
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:00 dvorana A123 - predavanje
uto 11:00-11:45 dvorana A123 - seminar
čet 10:15-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić-Gregurić
kolegij: Viktorijanski roman – poetika i kulturna politika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-12:30 dvorana A123 - predavanje
uto 12:30-13:15 dvorana A123 - seminar
čet 11:45-12:30 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Engleski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Iva Polak
kolegij: Alternativni svjetovi u suvremenoj britanskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stipe Grgas-Mufa, dr.sc. Sven Cvek
kolegij: Američki postmodernizam i popularna kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A105 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A123 - seminar
čet 14:00-15:30 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Aspekti američkoga romantizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:45-09:30 dvorana A105 - predavanje
sri 10:15-11:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Martina Domines Veliki
kolegij: Britanski romantizam: poezija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A314 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A314 - seminar
nastavnici: dr.sc. Kristijan Nikolić
kolegij: Kulture SAD-a i Velike Britanije
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:45-12:30 dvorana D7 - predavanje
sri 14:45-17:00 dvorana A314 - seminar, grupa 1
sri 17:00-19:15 dvorana A105 - seminar, grupa 2
čet 08:00-10:15 dvorana A123 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr.sc. Tihana Klepač
kolegij: Pretvaranje prostora u mjesto: rana australska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-10:15 dvorana A123 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milena Žic-Fuchs
kolegij: Semantika engleskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana D6 - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Stipe Grgas-Mufa
kolegij: Suvremeni američki roman
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:45-18:30 dvorana A123 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A123 - seminar
pet 12:30-13:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Viktorijanska književnost:žanrovi i teme
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:00 dvorana A123 - predavanje
uto 11:00-11:45 dvorana A123 - seminar
čet 10:15-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić-Gregurić
kolegij: Viktorijanski roman – poetika i kulturna politika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-12:30 dvorana A123 - predavanje
uto 12:30-13:15 dvorana A123 - seminar
čet 11:45-12:30 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Ines Jelovčić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 08:00-09:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A106 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 08:45-10:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 3
čet 10:15-11:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: Mirjana Šnjarić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 11:00-12:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 12:30-14:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek
kolegij: Uvod u antropologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Belaj, Tibor Komar, Petra Kelemen
kolegij: Uvod u etnologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana A216 - seminar, grupa 1
uto 17:00-18:30 dvorana A018 - seminar, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A018 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Petar Tomev Mitrikeski
kolegij: Uvod u genetiku čovjeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A112 - predavanje



studijska grupa: Antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Miloš Judaš
kolegij: Auksologija čovjeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A112 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vjekoslav Afrić
kolegij: Kvalitativne metode istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Potkonjak
kolegij: Metodologija etnologije i kulturne antropologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana A018 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A125 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Joško Sindik
kolegij: Statističke metode za antropologe
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A205 - predavanje
čet 16:15-17:45 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tin Turković, dr. sc. Tin Turković; dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Umjetnost antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
sri 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Brčić-Kostić
kolegij: Uvod u populacijsku genetiku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A125 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A125 - seminar
sri 18:30-19:15 dvorana A125 - vježbe



studijska grupa: Antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Dorijan Vahtar
kolegij: ANTROPOLOGIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vjekoslav Afrić
kolegij: Kvalitativne metode istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Bukovčan
kolegij: Medicinska antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana A112 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Potkonjak
kolegij: Metodologija etnologije i kulturne antropologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana A018 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A125 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek
kolegij: Sociobiologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A112 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tin Turković, dr. sc. Tin Turković; dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Umjetnost antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
sri 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav
kolegij: Dokumentiranje arheoloških nalazišta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman
kolegij: Načela arheoloških istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Neolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Neolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić, Šošić Klindžić, Rajna, Vukosavljević, Nikola
kolegij: Paleolitički lovci i sakupljači + Paleolitik i mezolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
pet 08:45-10:15 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
pet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 2
pet 15:30-17:00 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Tihomila Težak-Gregl
kolegij: Uvod u prapovijesnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Uvod u slavensku arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Arheologija bioloških ostataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas, Pavlović, Ana
kolegij: Arheologija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Škrgulja, Jana
kolegij: Arheologija i povijest srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, Mavrović Mokoš, Janja
kolegij: Brončano doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Arheologija bončanog doba I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman, Rončević, Martina
kolegij: Crtanje pokretnih arheoloških nalaza
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Osnove egejske arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač
kolegij: Osnove klasične arheologije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, Šimić-Kanaet, Zrinka
kolegij: Proseminar iz klasične arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
čet 14:00-15:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 5
čet 15:30-17:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 6
čet 17:00-18:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 7
pet 09:30-11:00 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 3
pet 14:00-15:30 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Zooarheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Helena Tomas, Pavlović, Ana
kolegij: Arheologija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman, Roksandić, Danijela
kolegij: Arheologija krajolika - ambijenti i naselja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Epigrafika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Sanader, Mirjana; Tončinić, Domagoj
kolegij: Iliri, Grci i Rimljani u Iliriku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, Pavlović, Ana
kolegij: Numizmatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 10:15-11:45 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Jana Škrgulja
kolegij: Opća srednjovjekovna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Kaić, Iva
kolegij: Proseminar iz provincijalne arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 3
pet 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 4
pet 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 5
pet 14:00-15:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 6
pet 15:30-17:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 7
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Bubić, Vinka
kolegij: Svakodnevni život u rimskim provincijama
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Uvod u provincijalnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Velika Seoba naroda
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav
kolegij: Dokumentiranje arheoloških nalazišta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman
kolegij: Načela arheoloških istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Neolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Neolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić, Šošić Klindžić, Rajna, Vukosavljević, Nikola
kolegij: Paleolitički lovci i sakupljači + Paleolitik i mezolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
pet 08:45-10:15 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
pet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 2
pet 15:30-17:00 dvorana FOND1 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Tihomila Težak-Gregl
kolegij: Uvod u prapovijesnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Uvod u slavensku arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Arheologija bioloških ostataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas, Pavlović, Ana
kolegij: Arheologija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Škrgulja, Jana
kolegij: Arheologija i povijest srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, Mavrović Mokoš, Janja
kolegij: Brončano doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Arheologija bončanog doba I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman, Rončević, Martina
kolegij: Crtanje pokretnih arheoloških nalaza
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana C025 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Osnove egejske arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač
kolegij: Osnove klasične arheologije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, Šimić-Kanaet, Zrinka
kolegij: Proseminar iz klasične arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
čet 14:00-15:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 5
čet 15:30-17:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 6
čet 17:00-18:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 7
pet 09:30-11:00 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 3
pet 14:00-15:30 dvorana FOND2 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Zooarheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje



studijska grupa: Arheologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Helena Tomas, Pavlović, Ana
kolegij: Arheologija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Durman, Roksandić, Danijela
kolegij: Arheologija krajolika - ambijenti i naselja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Epigrafika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Sanader, Mirjana; Tončinić, Domagoj
kolegij: Iliri, Grci i Rimljani u Iliriku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, Pavlović, Ana
kolegij: Numizmatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 10:15-11:45 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, Jana Škrgulja
kolegij: Opća srednjovjekovna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Kaić, Iva
kolegij: Proseminar iz provincijalne arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica, članovi Odsjeka
kolegij: Stručni izlet i posjet muzeju V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 3
pet 11:00-12:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 4
pet 12:30-14:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 5
pet 14:00-15:30 dvorana A018 - vježbe, grupa 6
pet 15:30-17:00 dvorana A018 - vježbe, grupa 7
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, Bubić, Vinka
kolegij: Svakodnevni život u rimskim provincijama
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana FOND - antika - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Uvod u provincijalnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Velika Seoba naroda
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Centar za strane jezike - studentska nastava, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Ines Jelovčić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 08:00-09:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-15:30 dvorana A112 - vježbe
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A106 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 08:45-10:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 3
čet 10:15-11:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Mirjana Šnjarić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A315 - vježbe, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
čet 09:30-11:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 4
čet 11:00-12:30 dvorana A106 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: Mirjana Šnjarić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Veršić
kolegij: Ruski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Veršić
kolegij: Ruski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jagoda Večerina Tomaić
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: Ana Matijević
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A125 - vježbe, grupa 3
čet 13:15-14:45 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jagoda Večerina Tomaić
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A112 - vježbe, grupa 3
pet 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Ana Matijević
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 12:30-14:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 3
uto 14:00-15:30 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
čet 11:45-13:15 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 11:00-12:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 12:30-14:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Češki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Petar Vuković
kolegij: Češka korpusna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A118 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: Alen Novosad
kolegij: Češke jezične vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A124 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A124 - vježbe, grupa 2
uto 08:00-09:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
sri 08:00-09:30 dvorana A124 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A124 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki jezik (za nebohemiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A223 - seminar
pet 15:30-17:00 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Katica Ivanković, Kos, Suzana
kolegij: Uvod u češku kulturu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A118 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A118 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A118 - seminar



studijska grupa: Češki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Katica Ivanković
kolegij: Češka književnost do kraja XIX. st.
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A124 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A124 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petar Vuković
kolegij: Češka korpusna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A118 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češke jezične vježbe III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-16:15 dvorana A124 - vježbe
čet 15:30-17:00 dvorana A124 - vježbe
pet 14:00-15:30 dvorana A223 - vježbe
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki jezik (za nebohemiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A223 - seminar
pet 15:30-17:00 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Češki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Petar Vuković
kolegij: Češka korpusna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A118 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: Daniela Pelčáková
kolegij: Češke jezične vježbe V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A312 - vježbe
čet 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A312 - vježbe
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki jezik (za nebohemiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A223 - seminar
pet 15:30-17:00 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dubravka Sesar
kolegij: Sintaksa češkoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
pet 08:00-09:30 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Etnologija i kulturna antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Tihana Petrović Leš
kolegij: Povijest hrvatske etnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A125 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A125 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek
kolegij: Uvod u antropologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Belaj, Tibor Komar, Petra Kelemen
kolegij: Uvod u etnologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana A216 - seminar, grupa 1
uto 17:00-18:30 dvorana A018 - seminar, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A018 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Etnologija i kulturna antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Branko Đaković, Sanja Lončar, Duško Petrović
kolegij: Etnografija jugoistočne Europe
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana FOND2 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana FOND2 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jadranka Grbić
kolegij: Etnografija komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A125 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Potkonjak
kolegij: Metodologija etnologije i kulturne antropologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana A018 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A125 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ljiljana Marks, Grozdana Marošević, Naila Ceribašić, Tvrtko Zebec
kolegij: Osnove folkloristike
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A125 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana A125 - seminar



studijska grupa: Etnologija i kulturna antropologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Marijeta Rajković Iveta
kolegij: Antropologija migracija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tihana Rubić
kolegij: Antropologija obitelji i srodstva
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A106 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Dorijan Vahtar
kolegij: ANTROPOLOGIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marijana Belaj
kolegij: Antropologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A125 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Kelemen
kolegij: Antropologija turizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A125 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Pletenac, Ivona Grgurinović
kolegij: Etnografije popularnih kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A018 - seminar
pon 15:30-17:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Potkonjak, Nicole Butterfield
kolegij: Introduction to Feminist Anthropology
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana FOND1 - predavanje, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A125 - predavanje, grupa 2
pet 17:00-18:30 dvorana A125 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Bukovčan
kolegij: Uvod u vizualnu antropologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A125 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar



studijska grupa: Fonetika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Arnalda Dobrić
kolegij: Akustička fonetika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A209 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A209 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Ines Carović
kolegij: Artikulacijska fonetika + Govorne vježbe
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A209 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
uto 14:45-15:30 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana B320 - vježbe, grupa 3
sri 15:30-16:15 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana B320 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Ines Jelovčić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 08:00-09:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Bertoša, Mislava
kolegij: Opća lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Elenmari Pletikos Olof
kolegij: Prozodija riječi i rečenice
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
pet 13:15-14:00 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Retorika i stilistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-11:45 dvorana A209 - predavanje
uto 11:45-13:15 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Ines Carović
kolegij: Učenje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje



studijska grupa: Fonetika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Arnalda Dobrić
kolegij: Fonetska korekcija izgovora
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-08:45 dvorana B320 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
čet 13:15-14:00 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Elenmari Pletikos Olof
kolegij: Opća fonetika
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-15:30 dvorana A209 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
pet 11:00-11:45 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Bertoša, Mislava
kolegij: Opća lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, Iva Bašić
kolegij: Ortoepija hrvatskoga jezika I + Govorne vježbe
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana A209 - seminar
čet 14:00-14:45 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
čet 14:45-15:30 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Elenmari Pletikos Olof
kolegij: Prozodija riječi i rečenice
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
pet 13:15-14:00 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Retorika i stilistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-11:45 dvorana A209 - predavanje
uto 11:45-13:15 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Ines Carović
kolegij: Učenje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje



studijska grupa: Fonetika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Arnalda Dobrić
kolegij: Fonetska korekcija izgovora
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-08:45 dvorana B320 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
čet 13:15-14:00 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Bertoša, Mislava
kolegij: Opća lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Ortoepija hrvatskoga jezika II
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Ortofonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A209 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana B320 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-13:15 dvorana B320 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Elenmari Pletikos Olof
kolegij: Prozodija riječi i rečenice
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
pet 13:15-14:00 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner
kolegij: Razvoj govora
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A209 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Retorika i stilistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-11:45 dvorana A209 - predavanje
uto 11:45-13:15 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Ines Carović
kolegij: Učenje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje



studijska grupa: Francuski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić
kolegij: Francuska književnost : povijest i periodizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:45-16:15 dvorana A218 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski
kolegij: Francuska ortoepija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-10:15 dvorana A213 - predavanje, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-11:45 dvorana A213 - predavanje, grupa 2
uto 11:45-12:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
sri 14:00-14:45 dvorana A213 - predavanje, grupa 3
sri 14:45-15:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić, Yigit, Sarah
kolegij: Francuske jezične vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-09:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A301 - vježbe, grupa 3
pet 14:00-15:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 4
nastavnici: Vedrana Berlengi
kolegij: Francuske korektivne fonetske vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
pon 08:00-08:45 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
sri 12:30-13:15 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
sri 13:15-14:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Marija Paprašarovski
kolegij: Francuski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
pon 13:15-14:45 dvorana A218 - predavanje
sri 11:00-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Francuski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A102 - vježbe, grupa 2
sri 14:00-15:30 dvorana A218 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Francuski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić
kolegij: Čitanje Quignarda
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 09:30-11:00 dvorana F308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Francuska književnost : 18. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 18:30-20:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Francuska lingvistika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 09:30-10:15 dvorana A218 - predavanje, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A218 - seminar, grupa 1
uto 11:00-11:45 dvorana A218 - predavanje, grupa 2
uto 11:45-12:30 dvorana A218 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić, Delmet, Julie
kolegij: Francuske jezične vježbe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana A102 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić
kolegij: Francuski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 3
uto 12:30-13:15 dvorana A107 - predavanje, grupa 1
uto 13:15-14:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje, grupa 2
uto 14:45-15:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
čet 11:00-12:30 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
čet 15:30-17:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Vedrana Berlengi
kolegij: Francuski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 09:30-10:15 dvorana A218 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A218 - vježbe
sri 09:30-11:00 dvorana A107 - vježbe
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski jezik za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Francuski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Ingrid Šafranek
kolegij: Čitanje Marguerite Duras
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 17:00-17:45 dvorana A218 - predavanje
pet 17:45-18:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jere Tarle
kolegij: Čitanje Molierea
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana F307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ingrid Šafranek
kolegij: Čitanje Prousta
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:00 dvorana D5 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maja Zorica
kolegij: Francuska književnost : 20. st. (fikcija - autobiografija)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 13:15-14:45 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Darja Damić Bohač
kolegij: Francuski jezik 5
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-08:45 dvorana A107 - predavanje, grupa 1
uto 08:45-11:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-11:45 dvorana A107 - predavanje, grupa 2
uto 11:45-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
sri 14:00-15:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje, grupa 3
sri 16:15-17:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 3
sri 17:00-18:30 dvorana A218 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ingrid Šafranek
kolegij: Francuski romantizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-16:15 dvorana A218 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evaine Francoise Le Calvé Ivičević, Yigit, Sarah
kolegij: Frankofone civilizacije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-14:00 dvorana A301 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Evaine Francoise Le Calvé Ivičević
kolegij: Kanadska kultura i književnost 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-17:45 dvorana A218 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Morfologija i poetika kratke proze
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A213 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga
kolegij: Romanski jezici i vulgarni latinitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 17:00-18:30 dvorana A218 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga
kolegij: Uvod u francusku sintaksu
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 18:30-19:15 dvorana A218 - seminar, grupa 1
pon 19:15-20:00 dvorana A218 - seminar, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A218 - predavanje, grupa 1
uto 17:00-18:30 dvorana A218 - predavanje, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A213 - seminar



studijska grupa: Njemački jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ivana Bašić
kolegij: Izgovorne vježbe njemačkog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 1
uto 14:00-14:45 dvorana A315 - vježbe, grupa 1
uto 14:45-15:30 dvorana A315 - vježbe, grupa 2
sri 12:30-13:15 dvorana A315 - vježbe, grupa 3
sri 13:15-14:00 dvorana A315 - vježbe, grupa 4
sri 14:00-14:45 dvorana A315 - vježbe, grupa 5
sri 14:45-15:30 dvorana A315 - vježbe, grupa 6
čet 15:30-16:15 dvorana A311 - vježbe, grupa 7
čet 16:15-17:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 8
nastavnici: dr. sc. Stephan Kurz, Jelena Spreicer
kolegij: Metode studiranja – znanost o književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-14:00 dvorana A215 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A102 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maja Anđel
kolegij: Njemački – suvremenost i povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje, grupa 1
uto 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A102 - predavanje, grupa 2
uto 10:15-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 2
nastavnici: Tamara Crnko Gmaz, Antonela Konevod, Inja Skender Libhard, Sonja Strmečki Marković
kolegij: Suvremeni njemački jezik I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar, grupa 2
uto 09:30-11:00 dvorana A311 - seminar, grupa 4
uto 11:00-12:30 dvorana A102 - seminar, grupa 3
uto 14:00-15:30 dvorana A311 - seminar, grupa 1
sri 08:00-09:30 dvorana A311 - vježbe, grupa 4
sri 11:00-12:30 dvorana A311 - vježbe, grupa 3
sri 15:30-17:00 dvorana A307 - vježbe, grupa 2
čet 08:00-09:30 dvorana A311 - vježbe, grupa 4
čet 09:30-11:00 dvorana A307 - vježbe, grupa 3
čet 14:00-15:30 dvorana A309 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A307 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Snježana Rodek, Sonja Strmečki Marković
kolegij: Suvremeni njemački jezik II (za ponavljače)
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana A311 - seminar, grupa 1
uto 08:00-09:30 dvorana A311 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 1
nastavnici: Jelena Spreicer
kolegij: Uvod u studij njemačke književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:00-12:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković
kolegij: Uvod u studij njemačkog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 13:15-14:45 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Njemački jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Maja Anđel
kolegij: Jezik i emocije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković
kolegij: Morfologija suvremenoga njemačkoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi
kolegij: Osnove strukturalizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Christine Magerski
kolegij: Povijest njemačke književnosti: 18. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec, Monika Blagus
kolegij: Semantika riječi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stephan Kurz
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 18. st. A
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 14:00-15:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Christine Magerski
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 18. st. B
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stephan Kurz
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 18. st. C
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: Antonela Konjevod
kolegij: Sintaktička analiza I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: Tamara Crnko Gmaz, Franjo Janeš, Inja Skender Libhard
kolegij: Suvremeni njemački jezik III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A301 - seminar, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A307 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A307 - seminar, grupa 2
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 3
sri 15:30-17:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec, Monika Blagus
kolegij: Tekstne vrste I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar



studijska grupa: Njemački jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Maja Anđel
kolegij: Jezik i emocije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi
kolegij: Osnove strukturalizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Povijest njemačke književnosti: 20. st. I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 09:30-11:00 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: Franjo Janeš, Antonela Konjevod, Snježana Rodek
kolegij: Receptivna i produktivna tekstna kompetencija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A311 - seminar, grupa 3
pon 15:30-17:00 dvorana A309 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A311 - seminar, grupa 3
uto 11:45-12:30 dvorana A311 - vježbe, grupa 3
uto 14:00-15:30 dvorana A301 - seminar, grupa 1
čet 14:00-14:45 dvorana A307 - seminar, grupa 1
čet 14:45-15:30 dvorana A307 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-14:45 dvorana A307 - seminar, grupa 2
pet 14:45-15:30 dvorana A307 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Franjo Janeš
kolegij: Receptivna i produktivna tekstna kompetencija II (za ponavljače)
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A311 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A307 - seminar
čet 16:15-17:00 dvorana A307 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec, Monika Blagus
kolegij: Semantika riječi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Semantika suvremenoga njemačkoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 1 A
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 12:30-14:00 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 1 B
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stephan Kurz
kolegij: Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 1 C
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: Antonela Konjevod
kolegij: Sintaktička analiza I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec, Monika Blagus
kolegij: Tekstne vrste I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 17:00-18:30 dvorana A307 - seminar



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko, Bricko, Bratičević
kolegij: Grčka književnost arhajskoga i klasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:45-13:15 dvorana A208 - predavanje
pet 08:00-09:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčka morfologija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 10:15-11:00 dvorana A208 - predavanje
pon 11:00-11:45 dvorana A208 - seminar
čet 11:45-13:15 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Tečaj latinskoga jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčka sintaksa 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 08:45-09:30 dvorana A208 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A208 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Teo Radić
kolegij: Osnove latinskoga 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A208 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vladimir Rezar, Šoštarić
kolegij: Povijest grčkoga jezika: Helenistički grčki
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:45-15:30 dvorana A208 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Tečaj latinskoga jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko
kolegij: Grčka književnost: Grčka tragedija
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
čet 08:45-09:30 dvorana A208 - predavanje
čet 09:30-11:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik I
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:45-18:30 dvorana A208 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A208 - seminar
čet 17:45-19:15 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Teo Radić
kolegij: Osnove latinskoga 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A208 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Tečaj latinskoga jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 7

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko
kolegij: Grčka književnost: Grčka tragedija
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
čet 08:45-09:30 dvorana A208 - predavanje
čet 09:30-11:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vladimir Rezar, Rezar, Šoštarić
kolegij: Grčki rečenični period klasičnoga i poklasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 11:00-11:45 dvorana A208 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana A208 - seminar
pet 13:15-14:00 dvorana A208 - vježbe



studijska grupa: Mađarski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Orsolya Žagar Szentesi, Katalinić, Sekso
kolegij: Jezične vježbe iz mađarskog jezika I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+8
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 15:30-18:30 dvorana A128 - vježbe, grupa 1
uto 16:15-17:45 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
uto 17:45-19:15 dvorana A128 - vježbe, grupa 1
sri 15:30-18:30 dvorana A128 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-20:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Orsolya Žagar Szentesi
kolegij: Uvod u mađarsko jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sándor Bene, Bene, Mann
kolegij: Uvod u mađarsku civilizaciju
predavanja + seminara + vježbi: 2+4+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A217 - predavanje
pet 08:00-11:00 dvorana A128 - seminar



studijska grupa: Mađarski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Gabriella Kiss
kolegij: Jezične vježbe iz mađarskog jezika III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+8
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 14:00-15:30 dvorana A217 - vježbe
sri 11:00-12:30 dvorana A217 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A217 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sándor Bene, Bene, Mann
kolegij: Mađarska književnost I. (romantizam)
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-08:45 dvorana A217 - predavanje
pon 08:45-10:15 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Orsolya Žagar Szentesi, Žagar Szentesi, Varga
kolegij: Suvremeni mađarski jezik I. (Uvod u opću i glagolsku morfologiju)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:45-10:15 dvorana A217 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A128 - seminar



studijska grupa: Mađarski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Gabriella Kiss, Kiss, Katalinić
kolegij: Jezične i prevoditeljske vježbe iz mađarskog jezika V.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A217 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A217 - vježbe
pet 13:15-14:45 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sándor Bene, Bene, Mann
kolegij: Mađarska književnost III. (moderna i avangarda)
predavanja + seminara + vježbi: 1+4+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 10:15-11:00 dvorana A217 - predavanje
čet 16:15-19:15 dvorana A128 - seminar
nastavnici: dr. sc. Orsolya Žagar Szentesi
kolegij: Suvremeni mađarski jezik III. (sintagmatika)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A111 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A111 - seminar



studijska grupa: Indologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: Hindske jezične vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A314 - vježbe
čet 08:00-09:30 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Osnove hindske gramatike 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:00 dvorana A128 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Osnove sanskrtske gramatike 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A128 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Temelji indijske civilizacije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 11:45-13:15 dvorana A128 - predavanje



studijska grupa: Indologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Azijsko kazalište 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: Buddhistički hibridni sanskrt
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:00-09:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: hindska konverzacija 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 16:15-17:45 dvorana A204 - vježbe
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: Hindske jezične vježbe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A205 - vježbe
sri 08:00-09:30 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Indijska književnost: Novoindoarijske i dravidske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Indijski potkontinent u povijesnoj perspektivi 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-11:00 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Katarina Katavić
kolegij: Niži hindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana A205 - seminar
nastavnici: Katarina Katavić
kolegij: sanskrtski seminar epski: Bhagavatapurana 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Sanskrtski seminar epski: Mahabharata:Savitri 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 15:30-17:00 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: sanskrtski seminar stručni 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 18:30-20:00 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: starohindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 16:15-17:45 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u književnost i kulturu Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:00 dvorana A128 - predavanje
čet 20:00-20:45 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 18:30-19:15 dvorana A217 - predavanje
sri 19:15-20:00 dvorana A217 - vježbe



studijska grupa: Indologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Azijsko kazalište 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: Buddhistički hibridni sanskrt
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:00-09:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: Hindske jezične vježbe 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 13:15-14:45 dvorana A205 - vježbe
čet 09:30-11:00 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Indijska književnost: Novoindoarijske i dravidske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: Prakrtski ili vedski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 20:00-21:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Katarina Katavić
kolegij: sanskrtski seminar epski: Bhagavatapurana 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Sanskrtski seminar epski: Mahabharata:Savitri 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 15:30-17:00 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: sanskrtski seminar stručni 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 18:30-20:00 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: starohindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 16:15-17:45 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: Uvod u indijsku filozofiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana nije se izvodilo - predavanje
izvan Fakulteta dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u književnost i kulturu Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:00 dvorana A128 - predavanje
čet 20:00-20:45 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 18:30-19:15 dvorana A217 - predavanje
sri 19:15-20:00 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: viši hindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 14:00-15:30 dvorana A205 - seminar



studijska grupa: Indologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 7

nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Azijsko kazalište 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: Buddhistički hibridni sanskrt
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:00-09:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: Hindske jezične vježbe 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 12:30-14:00 dvorana A128 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A216 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Klara Gönc-Moačanin
kolegij: Indijska književnost: Novoindoarijske i dravidske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: Prakrtski ili vedski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 20:00-21:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Katarina Katavić
kolegij: sanskrtski seminar epski: Bhagavatapurana 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Sanskrtski seminar epski: Mahabharata:Savitri 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 15:30-17:00 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: sanskrtski seminar stručni 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 18:30-20:00 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ravindranath Mishra
kolegij: starohindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 16:15-17:45 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislav Ježić
kolegij: Uvod u indijsku filozofiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana nije se izvodilo - predavanje
izvan Fakulteta dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u književnost i kulturu Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:00 dvorana A128 - predavanje
čet 20:00-20:45 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 18:30-19:15 dvorana A217 - predavanje
sri 19:15-20:00 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: Višnja Grabovac
kolegij: viši hindski seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 14:00-15:30 dvorana A205 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vladimir Mateljan
kolegij: Logika za informatičare
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pon 09:30-11:00 dvorana A308 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vladimir Mateljan
kolegij: Matematika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana A308 - predavanje
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlovski, Marko
kolegij: Medijska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Osnove informacijske tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 3
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 4
sri 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Strani jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 12:30-14:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 3
čet 12:30-14:00 dvorana E319 - vježbe, grupa 4
čet 14:00-15:30 dvorana E319 - vježbe, grupa 5
nastavnici: dr. sc. Jadranka Lasić-Lazić, Ivanjko, Tomislav
kolegij: Uvod u informacijske znanosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-17:45 dvorana A308 - seminar, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana D7 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A308 - seminar, grupa 2
čet 11:45-12:30 dvorana A308 - seminar, grupa 3
čet 12:30-13:15 dvorana A308 - seminar, grupa 4
čet 13:15-14:00 dvorana A308 - seminar, grupa 5



studijska grupa: Informacijske znanosti - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Mateljan, Vladimir; Juričić, Vedran
kolegij: Baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:00-15:30 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić
kolegij: Bibliografska organizacija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A123 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Digitalne obrazovne knjižnice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana E319 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana E319 - seminar
nastavnici: dr. sc. Damir Boras, Boras, Damir; Ljubešić, Nikola
kolegij: Obrada teksta i jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana D5 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Osnove informacijske pismenosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:45-15:30 dvorana A308 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Osnove web dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana A103 - predavanje
čet 14:45-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: Hebrang Grgić, Ivana
kolegij: Povijest knjige i knjižnica
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar
nastavnici: Ivanović, Jozo
kolegij: Spisovodstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana izvan FF - predavanje
pon 11:45-13:15 dvorana izvan FF - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Uvod u muzeologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A308 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Uvod u računalnu sintezu govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-14:45 dvorana A212A - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pet 15:30-16:15 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pet 16:15-17:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Informacijske znanosti - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Digitalne obrazovne knjižnice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana E319 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana E319 - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Digitalne zbirke
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 10:15-11:45 dvorana A308 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Zlodi
kolegij: Dokumentacija u muzejima I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A103 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Boras, Ljubešić, Nikola
kolegij: Jezične baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 10:15-11:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Jezični inženjering
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
čet 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar
čet 09:30-10:15 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana E319 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Stublić, Helena
kolegij: Osnove upravljanja muzejskim zbirkama
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc, Lauc, Tomislava
kolegij: Pretraživanje obavijesti i obrada prirodnog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan, Dunđer, Ivan
kolegij: Strojno prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A212A - predavanje, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje, grupa 2
sri 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc, Lasić Lazić, Jadranka; Mikelić Preradović, Nives
kolegij: Teorija informacijske znanosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-14:45 dvorana A308 - predavanje
čet 14:45-16:15 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zdravko Dovedan Han
kolegij: Uvod u formalne jezike i automate
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A212A - seminar
pon 14:45-15:30 dvorana E319 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić, Ivanović, Jozo
kolegij: Vrednovanje arhivskog gradiva
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 13:15-14:45 dvorana izvan FF - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana izvan FF - seminar
nastavnici: Vjera Lopina, asist.
kolegij: Zaštita podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-17:45 dvorana A103 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vladimir Mateljan
kolegij: Logika za informatičare
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pon 09:30-11:00 dvorana A308 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vladimir Mateljan
kolegij: Matematika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana A308 - predavanje
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlovski, Marko
kolegij: Medijska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Osnove informacijske tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 3
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 4
sri 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Strani jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 12:30-14:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 3
čet 12:30-14:00 dvorana E319 - vježbe, grupa 4
čet 14:00-15:30 dvorana E319 - vježbe, grupa 5
nastavnici: dr. sc. Jadranka Lasić-Lazić, Ivanjko, Tomislav
kolegij: Uvod u informacijske znanosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A308 - seminar, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana D7 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A308 - seminar, grupa 2
čet 11:45-12:30 dvorana A308 - seminar, grupa 3
čet 12:30-13:15 dvorana A308 - seminar, grupa 4
čet 13:15-14:00 dvorana A308 - seminar, grupa 5



studijska grupa: Informacijske znanosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Mateljan, Vladimir; Juričić, Vedran
kolegij: Baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:00-15:30 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić
kolegij: Bibliografska organizacija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A123 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Digitalne obrazovne knjižnice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana E319 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana E319 - seminar
nastavnici: dr. sc. Damir Boras, Boras, Damir; Ljubešić, Nikola
kolegij: Obrada teksta i jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana D5 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Osnove informacijske pismenosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:45-15:30 dvorana A308 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Osnove web dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana A103 - predavanje
čet 14:45-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: Hebrang Grgić, Ivana
kolegij: Povijest knjige i knjižnica
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar
nastavnici: Ivanović, Jozo
kolegij: Spisovodstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana izvan FF - predavanje
pon 11:45-13:15 dvorana izvan FF - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Uvod u muzeologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A308 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Uvod u računalnu sintezu govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-14:45 dvorana A212A - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pet 15:30-16:15 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pet 16:15-17:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Informacijske znanosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Digitalne obrazovne knjižnice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana E319 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana E319 - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Digitalne zbirke
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 10:15-11:45 dvorana A308 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Zlodi
kolegij: Dokumentacija u muzejima I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A103 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Daniela Živković, Pavlovski, Marko
kolegij: Informacijski izvori i služba
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A308 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Boras, Ljubešić, Nikola
kolegij: Jezične baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 10:15-11:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Jezični inženjering
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
čet 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar
čet 09:30-10:15 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana E319 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Vjera Lopina
kolegij: Kriptologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 1
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 1
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
nastavnici: Banek Zorica, Mihaela; Špiranec, Sonja
kolegij: Osnove informacijske pismenosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:45-15:30 dvorana A308 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Stublić, Helena
kolegij: Osnove upravljanja muzejskim zbirkama
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan, Dunđer, Ivan
kolegij: Strojno prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A212A - predavanje, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje, grupa 2
sri 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zdravko Dovedan Han
kolegij: Uvod u formalne jezike i automate
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A212A - seminar
pon 14:45-15:30 dvorana E319 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić, Ivanović, Jozo
kolegij: Vrednovanje arhivskog gradiva
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 13:15-14:45 dvorana izvan FF - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana izvan FF - seminar



studijska grupa: Južnoslavenski jezici i književnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Jezične vježbe iz bugarskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver, Ines Cebović
kolegij: Jezične vježbe iz makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Jezične vježbe iz slovenskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Osnove slovenske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić, Ana Vasung
kolegij: Osnovna gramatika bugarskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:00-09:30 dvorana A302 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Osnovna gramatika makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, Hotimir Tivadar
kolegij: Osnovna gramatika slovenskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:00-15:30 dvorana A302 - predavanje, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A302 - predavanje, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver, Ines Cebović
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Ivana Simeon
kolegij: Uvod u opću lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Pavlovski
kolegij: Uvod u povijest makedonske književnosti i kulture
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 09:30-10:15 dvorana A302 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dušan Marinković, Dubravka Bogutovac, Virna Karlić
kolegij: Uvod u studij srpskog jezika, književnosti i kulture
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar



studijska grupa: Južnoslavenski jezici i književnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Bugarska književnost 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Jezične vježbe iz bugarskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe
pet 11:00-12:30 dvorana A301 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Jezične vježbe iz makedonskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A302 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Jezične vježbe iz slovenskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
uto 17:00-18:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Borislav Pavlovski
kolegij: Makedonska poezija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 12:30-13:15 dvorana A302 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dušan Marinković, Virna Karlić
kolegij: Morfosintaksa srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić
kolegij: Osnove poredbenog slavenskog jezikoslovlja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-08:45 dvorana D7 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvonko Kovač
kolegij: Razdoblja i vrste slovenske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A302 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dušan Marinković, Dubravka Bogutovac
kolegij: Srpska poezija XIX. vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver, Ines Cebović
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe



studijska grupa: Južnoslavenski jezici i književnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Dušan Marinković, Virna Karlić
kolegij: Historija srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Jezične vježbe iz bugarskog jezika 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A216 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Jezične vježbe iz makedonskog jezika 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Jezične vježbe iz slovenskog jezika 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana A112 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Književnost bugarskog modernizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:45-15:30 dvorana A301 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Pavlovski, Ivica Baković
kolegij: Makedonska novelistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-14:45 dvorana B210 - predavanje, grupa 1
uto 14:45-15:30 dvorana B210 - predavanje, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana B210 - seminar, grupa 1
uto 16:15-17:00 dvorana B210 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Dušan Marinković
kolegij: Poetika srpske moderne i avangarde
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 13:15-14:00 dvorana A301 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvonko Kovač
kolegij: Poredbena povijest južnoslavenskih književnosti: metodologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:00-12:30 dvorana A302 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremena slovenska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A106 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver, Ines Cebović
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Meta Klinar
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe



studijska grupa: Judaistika, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon, Kusin, Igor, Dadon Agnes Eva
kolegij: Jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - vježbe
sri 09:30-11:00 dvorana A111 - vježbe
čet 08:00-09:30 dvorana A106 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Brandl, Naida Mihal
kolegij: Pregled židovske povijesti do kraja XVIII. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
pon 10:15-11:45 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon
kolegij: Uvod u judaizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:45-10:15 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon
kolegij: Uvod u judaizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana D5 - seminar



studijska grupa: Judaistika, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon, Kusin, Igor
kolegij: Fonetika i fonologija hebrejskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana A314 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon, Kusin, Igor, Dadon Agnes Eva
kolegij: Jezične i prevodilačke vježbe III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A301 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon, Komoroczy, Szonja Rahel
kolegij: Osnove Jidiša
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Karač
kolegij: Židovi i arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A314 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nadežda Čačinovič, Arndt, Martin
kolegij: Židovska misao i literatura do kraja razdoblja Gaonata (VIII. st.)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A314 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A314 - seminar



studijska grupa: Judaistika, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Kotel Dadon, Kusin, Igor
kolegij: Jezične i prevodilačke vježbe V: sintaksa i leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A311 - vježbe
čet 09:30-11:00 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Zlatko Karač
kolegij: Židovi i arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A314 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar Violić, Brlek, Tomislav
kolegij: Židovska književnost na drugim jezicima
predavanja + seminara + vježbi: 3+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana F316 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A311 - predavanje
pon 19:15-20:45 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Banac, Brandl, Naida Mihal
kolegij: Židovsko-hrvatski odnosi do XX. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana F316 - predavanje



studijska grupa: Komparativna književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić, Lučić, Krunoslav
kolegij: Filmologija: Uvod u filmologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 19:15-20:45 dvorana A214 - predavanje
sri 20:45-21:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević, Oblučar, Branislav; Tomljenović, Ana
kolegij: Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana A214 - predavanje, grupa 1
uto 19:15-20:00 dvorana A214 - predavanje, grupa 2
uto 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar, grupa 1
čet 17:00-17:45 dvorana A214 - predavanje, grupa 1
čet 17:45-18:30 dvorana A214 - predavanje, grupa 2
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Teorija romana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda, Bekavac, Luka
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Filmske stilske epohe
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović, Grgić, Kristina
kolegij: Komparativna književnost: Hrvatski realizam u europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
pon 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Klasicizam: između ljubavi i dužnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana B214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Čitanje klasika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Opća povijest književnosti: Modernističko pripovijedanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana B212 - seminar
pon 13:15-14:45 dvorana A214 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman: kratka povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Opća povijest književnosti: Shakespeare
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Pismo i govor drame
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Antipsihijatrija i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slaven Jurić
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u teoriju stiha
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A214 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana B211 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Filmske stilske epohe
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović, Grgić, Kristina
kolegij: Komparativna književnost: Hrvatski realizam u europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
pon 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Klasicizam: između ljubavi i dužnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana B214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Čitanje klasika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Opća povijest književnosti: Modernističko pripovijedanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana B212 - seminar
pon 13:15-14:45 dvorana A214 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman: kratka povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Opća povijest književnosti: Shakespeare
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Pismo i govor drame
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Antipsihijatrija i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slaven Jurić
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u teoriju stiha
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A214 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana B211 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić, Lučić, Krunoslav
kolegij: Filmologija: Uvod u filmologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 19:15-20:45 dvorana A214 - predavanje
sri 20:45-21:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević, Oblučar, Branislav; Tomljenović, Ana
kolegij: Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana A214 - predavanje, grupa 1
uto 19:15-20:00 dvorana A214 - predavanje, grupa 2
uto 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar, grupa 1
čet 17:00-17:45 dvorana A214 - predavanje, grupa 1
čet 17:45-18:30 dvorana A214 - predavanje, grupa 2
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Teorija romana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda, Bekavac, Luka
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Filmske stilske epohe
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović, Grgić, Kristina
kolegij: Komparativna književnost: Hrvatski realizam u europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
pon 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Klasicizam: između ljubavi i dužnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana B214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Čitanje klasika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Opća povijest književnosti: Modernističko pripovijedanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana B212 - seminar
pon 13:15-14:45 dvorana A214 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman: kratka povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Opća povijest književnosti: Shakespeare
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Pismo i govor drame
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Antipsihijatrija i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slaven Jurić
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u teoriju stiha
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A214 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana B211 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Filmske stilske epohe
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović, Grgić, Kristina
kolegij: Komparativna književnost: Hrvatski realizam u europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
pon 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Klasicizam: između ljubavi i dužnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana B214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Radionica 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Čitanje klasika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Opća povijest književnosti: Modernističko pripovijedanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana B212 - seminar
pon 13:15-14:45 dvorana A214 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman: kratka povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Opća povijest književnosti: Shakespeare
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Pismo i govor drame
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Antipsihijatrija i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slaven Jurić
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u teoriju stiha
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A214 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana B211 - seminar



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marina Protrka Štimec, Molvarec, Lana
kolegij: Hrvatska dječja književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Pranjković, Brlobaš, Željka
kolegij: Hrvatsko gramatičko nazivlje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 17:00-18:30 dvorana A119 - predavanje
pet 18:30-19:15 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Brković
kolegij: Ivan Gundulić i hrvatski književni barok
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana A306 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Delaš
kolegij: Jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 13:15-16:15 dvorana A225 - vježbe, grupa 1
čet 16:15-17:45 dvorana A225 - vježbe, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana A102 - vježbe, grupa 2
pet 14:00-17:00 dvorana A102 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Edita Hercigonja-Mikšik
kolegij: Jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-17:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A119 - vježbe, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 2
uto 14:00-17:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 3
sri 11:00-12:30 dvorana D4 - vježbe, grupa 4
sri 14:00-15:30 dvorana A225 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić, Ryznar, Anera
kolegij: Praksa čitanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:45-09:30 dvorana A101 - predavanje, grupa 1
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - predavanje, grupa 2
čet 12:30-13:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 13:15-14:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mateo Žagar, Eterović, Ivana
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska
kolegij: Teorija jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Mićanović
kolegij: Teorija jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana D7 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska
kolegij: Uvod u materinski i inojezični hrvatski
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana A224 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana A224 - seminar



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Zrinka Božić-Blanuša, Božić-Blanuša, Zrinka
kolegij: Čitanje književnog teksta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-14:45 dvorana D7 - predavanje
sri 14:45-16:15 dvorana D7 - seminar, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Božić-Blanuša, Glavaš, Zvonimir
kolegij: Čitanje književnog teksta
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marina Protrka Štimec, Molvarec, Lana
kolegij: Hrvatska dječja književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Brković
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-17:45 dvorana A119 - predavanje
uto 17:45-20:00 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Bogdan
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-15:30 dvorana A225 - predavanje
uto 15:30-17:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-17:00 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-10:15 dvorana A225 - predavanje
pon 10:15-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski standardni jezik - fonologija i morfonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D7 - predavanje
sri 13:15-14:45 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 14:45-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivan Marković
kolegij: Hrvatski standardni jezik - fonologija i morfonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Brković
kolegij: Ivan Gundulić i hrvatski književni barok
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana A306 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Jezik hrvatskoglagoljskog Prvotiska
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Boris Kuzmić, Kuzmić, Boris
kolegij: Povijesna gramatika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:45 dvorana A225 - seminar, grupa 2
pet 11:45-13:15 dvorana A225 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Slika Amerike u hrvatskoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić, Košćak, Nikola
kolegij: Stilistički koncepti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A225 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Julijana Matanović
kolegij: Šenoinski model i model romana novopovijesne fikcije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan Kapec, Rudan Kapec, Evelina
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Stipe Botica
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Stipe Botica, Nikolić, Davor
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana D4 - seminar, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska
kolegij: Uvod u materinski i inojezični hrvatski
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana A224 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana A224 - seminar



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Stipe Botica
kolegij: Biblija i hrvatska usmena književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Stipe Botica, Nikolić, Davor
kolegij: Biblija i hrvatska usmena književnost
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje, grupa 1
čet 09:30-10:15 dvorana A225 - predavanje, grupa 2
pet 08:00-08:45 dvorana A225 - predavanje, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mira Menac Mihalić
kolegij: Hrvatska dijalektologija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana A119 - predavanje, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marina Protrka Štimec, Molvarec, Lana
kolegij: Hrvatska dječja književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Pranjković
kolegij: Hrvatski standardni jezik - sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 15:30-17:00 dvorana D4 - seminar
sri 17:00-18:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivo Pranjković, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski standardni jezik - sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 2
sri 14:00-15:30 dvorana D4 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ivana Brković
kolegij: Ivan Gundulić i hrvatski književni barok
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana A306 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Boris Kuzmić
kolegij: Jezik hrvatskih petrarkističkih pisaca
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:00-12:30 dvorana D1 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Slika Amerike u hrvatskoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić, Košćak, Nikola
kolegij: Stilovi suvremene hrvatske proze
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:00-11:45 dvorana A106 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Julijana Matanović
kolegij: Šenoinski model i model romana novopovijesne fikcije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Protrka Štimec
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Nemec, Molvarec, Lana
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić, Brozović, Domagoj
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A209 - seminar, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A224 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić, Drenjančević, Ivana
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A315 - seminar, grupa 1
uto 17:45-19:15 dvorana A225 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Helena Delaš
kolegij: Jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 13:15-16:15 dvorana A225 - vježbe, grupa 1
čet 16:15-17:45 dvorana A225 - vježbe, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana A102 - vježbe, grupa 2
pet 14:00-17:00 dvorana A102 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Edita Hercigonja-Mikšik
kolegij: Jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-17:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A119 - vježbe, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 2
uto 14:00-17:00 dvorana A119 - vježbe, grupa 3
sri 11:00-12:30 dvorana D4 - vježbe, grupa 4
sri 14:00-15:30 dvorana A225 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mateo Žagar, Eterović, Ivana
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska
kolegij: Teorija jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Mićanović
kolegij: Teorija jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana D7 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana D4 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivana Brković
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-17:45 dvorana A119 - predavanje
uto 17:45-20:00 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Bogdan
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-15:30 dvorana A225 - predavanje
uto 15:30-17:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-17:00 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Hrvatska književnost 15. i 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-10:15 dvorana A225 - predavanje
pon 10:15-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski standardni jezik - fonologija i morfonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D7 - predavanje
sri 13:15-14:45 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 14:45-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivan Marković
kolegij: Hrvatski standardni jezik - fonologija i morfonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Boris Kuzmić, Kuzmić, Boris
kolegij: Povijesna gramatika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:45 dvorana A225 - seminar, grupa 2
pet 11:45-13:15 dvorana A225 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan Kapec, Rudan Kapec, Evelina
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Stipe Botica
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Stipe Botica, Nikolić, Davor
kolegij: Teorija i poetika hrvatske usmene književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana D4 - seminar, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Hrvatski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Zrinka Božić-Blanuša, Božić-Blanuša, Zrinka
kolegij: Čitanje književnog teksta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-14:45 dvorana D7 - predavanje
sri 14:45-16:15 dvorana D7 - seminar, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zrinka Božić-Blanuša, Glavaš, Zvonimir
kolegij: Čitanje književnog teksta
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana D4 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mira Menac Mihalić
kolegij: Hrvatska dijalektologija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana A119 - predavanje, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivo Pranjković
kolegij: Hrvatski standardni jezik - sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 15:30-17:00 dvorana D4 - seminar
sri 17:00-18:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivo Pranjković, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski standardni jezik - sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 2
sri 14:00-15:30 dvorana D4 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Marina Protrka Štimec
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana D4 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Nemec, Molvarec, Lana
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić, Brozović, Domagoj
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A209 - seminar, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A224 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vinko Brešić, Drenjančević, Ivana
kolegij: Uvod u noviju hrvatsku književnost I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A315 - seminar, grupa 1
uto 17:45-19:15 dvorana A225 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Latinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko
kolegij: Grčka književnost arhajskoga i klasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčki tečaj I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Teo Radić
kolegij: Osnove latinskoga 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 13:15-14:00 dvorana A208 - seminar, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A208 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana A208 - seminar, grupa 2
pet 14:00-15:30 dvorana A208 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A208 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović, Jovanović, Bratičević
kolegij: Rimska književnost republikanskoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A208 - predavanje
pet 08:00-09:30 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Latinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko
kolegij: Grčka književnost arhajskoga i klasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčki tečaj I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: Teo Radić
kolegij: Latinska sintaksa 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 11:00-11:45 dvorana F316 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana F316 - seminar
pet 17:00-18:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vladimir Rezar
kolegij: Najstariji spomenici latinskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-14:45 dvorana A208 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Irena Bratičević, Bratičević, Radić
kolegij: Rimska književnost: Rimska ljubavna elegija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-08:45 dvorana A208 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Latinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Marina Bricko
kolegij: Grčka književnost arhajskoga i klasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčki tečaj I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Prevođenje s hrvatskoga na latinski
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+3
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A208 - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Prevođenje s latinskoga
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-11:45 dvorana A208 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A208 - seminar
sri 09:30-10:15 dvorana A208 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović, Jovanović, Rezar
kolegij: Rimska književnost: Rimsko govorništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana A208 - predavanje
sri 12:30-14:45 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Latinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 7

nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Prevođenje s hrvatskoga na latinski
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+3
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A208 - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović, Jovanović, Rezar
kolegij: Rimska književnost: Rimsko govorništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana A208 - predavanje
sri 12:30-14:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vladimir Rezar, Rezar, Bratičević
kolegij: Srednjovjekovni latinitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A208 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović, Jovanović, Špoljarić
kolegij: Uvod u novolatinsku književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 08:45-09:30 dvorana A208 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Lingvistika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Milorad Pupovac, Simeon, Ivana
kolegij: Etika govorenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
uto 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Librenjak, Sara
kolegij: Neie. jezični tečaj: japanski I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
uto 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Librenjak, Sara
kolegij: Neie. jezični tečaj: korejski I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
pet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Bertoša, Mislava
kolegij: Opća lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Raffaelli, Ida; Katunar, Daniela
kolegij: Semantička tipologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A313 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Milorad Pupovac, Simeon, Ivana
kolegij: Uvod u primijenjenu lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Milorad Pupovac, Simeon, Ivana
kolegij: Etika govorenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
uto 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A113 - predavanje
sri 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić, Mihaljević, Milan
kolegij: Generativna gramatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Raffaelli, Ida; Katunar, Daniela
kolegij: Semantička tipologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A313 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Katunar, Daniela
kolegij: Temelji kognitivne lingvistike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Ustroj umjetnih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Uvod u semiologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Lingvistika - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Milorad Pupovac, Simeon, Ivana
kolegij: Etika govorenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
uto 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić, Mihaljević, Milan
kolegij: Generativna gramatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Raffaelli, Ida; Katunar, Daniela
kolegij: Semantička tipologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A313 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Šojat, Krešimir
kolegij: Sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
sri 08:00-09:30 dvorana A113 - seminar, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Katunar, Daniela
kolegij: Temelji kognitivne lingvistike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Ustroj umjetnih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Uvod u semiologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Nizozemski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Iva Pasini Tržec
kolegij: Flamansko i nizozemsko slikarstvo 15., 16. i 17. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A307 - predavanje
nastavnici: Gioa-Ana Ulrich Knežević
kolegij: Nizozemska književnost III
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Petra Bručić
kolegij: Suvremeni nizozemski jezik V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A311 - vježbe
sri 15:30-17:00 dvorana A104 - vježbe
pet 11:00-12:30 dvorana F316 - vježbe



studijska grupa: Pedagogija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ivan Markić, Ivan Markić
kolegij: DIDAKTIČKE TEORIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Hrvatić, Širanović Ana
kolegij: OSNOVE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A227 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Koraljka Posavec, Koraljka Posavec. Štefka Batinić
kolegij: POVIJEST I FILOZOFIJA PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kušević
kolegij: TEORIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A226 - predavanje
pon 20:00-21:30 dvorana A226 - seminar



studijska grupa: Pedagogija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Dorijan Vahtar
kolegij: ANTROPOLOGIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Jurčević Ružica
kolegij: MEĐUNARODNO OBRAZOVANJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar
čet 18:30-20:00 dvorana A226 - predavanje
nastavnici: Edita Slunjski, Car Sandra
kolegij: PEDAGOGIJA ADOLESCENCIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar
sri 14:00-15:30 dvorana A226 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Irma Brković
kolegij: PSIHOLOGIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: Edita Slunjski
kolegij: USTANOVE RANOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A227 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kušević
kolegij: UVOD U PEDAGOGIJSKA ISTRAŽIVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Pedagogija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Krešimi Pavlina
kolegij: INFORMACIJSKI SUSTAVI I BAZE PODATAKA U OBRAZOVANJU
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A226 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A226 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Ana Širanović
kolegij: KRITIČKE TEORIJE OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Bartulović, Bartulović Marija
kolegij: KVALITATIVNA ISTRAŽIVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A227 - predavanje
sri 11:00-12:30 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Neven Hrvatić, Iva Ivanković
kolegij: OSNOVE SPECIJALNE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A227 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 20:00-21:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zvonimir Komar
kolegij: RAZVOJNE I OBRAZOVNE STRATEGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A226 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A226 - seminar



studijska grupa: Pedagogija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ivan Markić, Ivan Markić
kolegij: DIDAKTIČKE TEORIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Hrvatić, Širanović Ana
kolegij: OSNOVE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A227 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Koraljka Posavec, Koraljka Posavec. Štefka Batinić
kolegij: POVIJEST I FILOZOFIJA PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Pedagogija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Dorijan Vahtar
kolegij: ANTROPOLOGIJA ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: Edita Slunjski
kolegij: USTANOVE RANOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A227 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kušević
kolegij: UVOD U PEDAGOGIJSKA ISTRAŽIVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Pedagogija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, Ana Širanović
kolegij: KRITIČKE TEORIJE OBRAZOVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Bartulović, Bartulović Marija
kolegij: KVALITATIVNA ISTRAŽIVANJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A227 - predavanje
sri 11:00-12:30 dvorana A226 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Neven Hrvatić, Iva Ivanković
kolegij: OSNOVE SPECIJALNE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A227 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 20:00-21:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Poljski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ivana Vidović Bolt, Kubiszowska, Katarzyna
kolegij: Fonolaboratorijske vježbe i transkripcija
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:45-18:30 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
pon 18:30-19:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
pon 19:15-20:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ivana Vidović Bolt
kolegij: Fonologija i povijest poljskih glasova
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Filip Kozina
kolegij: Poljska kultura i civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-14:00 dvorana A118 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A118 - seminar
nastavnici: Katarzyna Kubiszowska
kolegij: Poljske jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana A118 - vježbe, grupa 1
pon 15:30-17:00 dvorana A118 - vježbe, grupa 2
sri 14:45-16:15 dvorana A118 - vježbe, grupa 1
sri 16:15-17:45 dvorana A118 - vježbe, grupa 2
čet 14:45-16:15 dvorana A223 - vježbe, grupa 1
čet 16:15-17:45 dvorana A223 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Poljski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Neda Pintarić
kolegij: Opisna tvorba riječi s elementima povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana A215 - predavanje
pet 17:00-17:45 dvorana A215 - seminar
nastavnici: Ivana Maslač
kolegij: Poljske jezične vježbe III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
sri 08:00-09:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
čet 08:00-09:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Neda Pintarić, Hrdlička, Miroslav
kolegij: Povijest poljskoga književnog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A224 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A224 - seminar



studijska grupa: Poljski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Mateo Žagar, Eterović, Ivana
kolegij: Osnova staroslavenskog za poloniste
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Đurđica Čilić Škeljo, Kozina, Filip
kolegij: Poljska književnost od modernizma do postmodernizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:45 dvorana A124 - predavanje
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - seminar
nastavnici: Jolanta Sychowska-Kavedžija
kolegij: Poljske jezične vježbe V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana A312 - vježbe
uto 17:00-18:30 dvorana A312 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A312 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Đurđica Čilić Škeljo
kolegij: Uvod u teoriju književnosti i čitanje književnog teksta
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-11:45 dvorana A312 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A312 - seminar



studijska grupa: Portugalski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski jezik za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: Želimir Brala
kolegij: Portugalska fonetika i fonologija 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-15:30 dvorana D5 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
pet 16:15-17:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
pet 17:00-17:45 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nikica Talan, Majda Bojić
kolegij: Portugalska kultura i civilizacija 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 10:15-11:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 11:00-11:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: Želimir Brala
kolegij: Portugalske jezične vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A209 - vježbe
nastavnici: Ana Ille Horvat, Daliborka Sarić, Ana Ille-Horvat, Soraia Lourenco
kolegij: Portugalski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A105 - predavanje
sri 08:00-09:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Portugalski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nikica Talan, Marilia Peixoto
kolegij: Kultura i civilizacija Brazila 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana A102 - seminar
nastavnici: Daliborka Sarić, Davor Gvozdić
kolegij: Portugalske jezične vježbe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A311 - vježbe
nastavnici: Daliborka Sarić, Daliborka Sarić, Ana Ille-Horvat, Soraia Lourenco
kolegij: Portugalski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana D1 - vježbe, grupa 2
sri 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikica Talan
kolegij: Povijest portugalske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: Ana Ille Horvat
kolegij: Vokabular, čitanje i tumačenje portugaskih književnih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-12:30 dvorana A315 - vježbe



studijska grupa: Portugalski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Daliborka Sarić, Davor Gvozdić
kolegij: Portugalske jezične vježbe 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A314 - vježbe
nastavnici: Želimir Brala
kolegij: Portugalske prijevodne vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 12:30-13:15 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Daliborka Sarić, Daliborka Sarić, Ana Ille-Horvat, Soraia Lourenco
kolegij: Portugalski jezik 5 (sintaksa suvremenog portugalskog jezika 1)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana D1 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A218 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nina Lanović, Marina Deur
kolegij: Poslovni portugalski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:45 dvorana A301 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nikica Talan
kolegij: Suvremena portugalska književnost 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana D1 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana D1 - seminar



studijska grupa: Povijest - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić Makvić, Marohnić, Jelena
kolegij: Grčki i rimski svijet
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 12:30-14:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana D6 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak
kolegij: Historiografski praktikum
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje, grupa 1
pon 10:15-11:00 dvorana A202 - predavanje, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pon 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Botica, Ivan; Galović, Tomislav
kolegij: Hrvatska epigrafija i paleografija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić Makvić
kolegij: Hrvatski povijesni prostor u prapovijesti i antici
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-08:45 dvorana A201 - predavanje, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A201 - predavanje, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 10:15-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Matijević-Sokol
kolegij: Latinska epigrafija srednjega vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Povijest ranih civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Povijest ranih civilizacija - seminari
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 3
čet 08:00-09:30 dvorana A201 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar



studijska grupa: Povijest - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Blažević, Šarić, Marko
kolegij: Europska i svjetska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 14:00-15:30 dvorana A201 - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šarić, Marko
kolegij: Europske regije i hrvatska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 11:00-12:30 dvorana A202 - seminar
sri 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Janković, Branimir
kolegij: Historiografija o Francuskoj revoluciji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Hrvatska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pon 15:30-17:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kursar, Vjeran
kolegij: Osmansko Carstvo I. (1300-1600)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A001 - seminar, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Povijest Osmanskog Carstva
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 10:15-11:45 dvorana A111 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirela Altić
kolegij: Uvod u čitanje starih karata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 17:00-18:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Život zagrebačkih građana u zrcalu arhivske građe 17. i 18. stoljeća I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Povijest - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak, Ograjšek Gorenjak, Ida; Anušić, Nikola
kolegij: Europska i svjetska povijest 1918-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 8
uto 09:30-11:00 dvorana A001 - seminar, grupa 3
uto 11:00-12:30 dvorana A001 - seminar, grupa 4
uto 14:00-15:30 dvorana D6 - predavanje, grupa 1
uto 17:00-18:30 dvorana A202 - predavanje, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Hrvatska povijest 1918. - 1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute, Hutinec, Goran
kolegij: Hrvatska povijest 1918. - 1945. - seminari
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-14:00 dvorana D1 - seminar, grupa 3
sri 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar, grupa 4
čet 09:30-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Klasić
kolegij: Politika i propaganda u 20. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Janković, Branimir
kolegij: Povijest historiografije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar



studijska grupa: Povijest - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Historiografski praktikum
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-08:45 dvorana A202 - predavanje, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A202 - predavanje, grupa 2
sri 11:00-11:45 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 11:45-12:30 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Botica, Ivan; Galović, Tomislav
kolegij: Hrvatska epigrafija i paleografija I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Matijević-Sokol
kolegij: Latinska epigrafija srednjega vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima sa starom poviješću hrvatskih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 3+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 08:45-11:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Povijest ranih civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Povijest ranih civilizacija - seminari
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 3
čet 08:00-09:30 dvorana A201 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar



studijska grupa: Povijest - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Blažević, Šarić, Marko
kolegij: Europska i svjetska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
čet 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šarić, Marko
kolegij: Europske regije i hrvatska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana D6 - seminar
čet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Janković, Branimir
kolegij: Historiografija o Francuskoj revoluciji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec, Moačanin, Nenad; Jurin Starčević, Kornelija
kolegij: Hrvatska povijest ranoga novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
pet 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kursar, Vjeran
kolegij: Osmansko Carstvo I. (1300-1600)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Povijest Osmanskog Carstva
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 10:15-11:45 dvorana A111 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirela Altić
kolegij: Uvod u čitanje starih karata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 17:00-18:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Život zagrebačkih građana u zrcalu arhivske građe 17. i 18. stoljeća I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Povijest - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Madunić, Domagoj
kolegij: „Vojna revolucija“ i vojna povijest 14.-17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak, Ograjšek Gorenjak, Ida; Anušić, Nikola
kolegij: Europska i svjetska povijest 1918-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A001 - seminar, grupa 3
uto 11:00-12:30 dvorana A001 - seminar, grupa 4
uto 14:00-15:30 dvorana D6 - predavanje, grupa 1
uto 17:00-18:30 dvorana A202 - predavanje, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Hrvatska povijest 1918. - 1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute, Hutinec, Goran
kolegij: Hrvatska povijest 1918. - 1945. - seminari
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-14:00 dvorana D1 - seminar, grupa 3
sri 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar, grupa 4
čet 09:30-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Plemstvo na hrvatskom ranonovovjekovnom prostoru u regionalnom i europskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Klasić
kolegij: Politika i propaganda u 20. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Janković, Branimir
kolegij: Povijest historiografije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin
kolegij: Povijest islama I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Lazanin
kolegij: Uvod u njemačku paleografiju I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar



studijska grupa: Psihologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Meri Tadinac, Ivana Hromatko, Svjetlana Salkičević
kolegij: Biološka psihologija I
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 09:30-11:45 dvorana D2 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana C325 - vježbe, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana C325 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana C325 - vježbe, grupa 3
čet 14:45-16:15 dvorana C325 - vježbe, grupa 4
čet 16:15-17:45 dvorana C325 - vježbe, grupa 5
čet 17:45-19:15 dvorana C325 - vježbe, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik u struci I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 3
čet 11:00-12:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Dragutin Ivanec, Marijana Glavica, Iva Melinščak Zlodi
kolegij: Izvori i pretraživanje psihologijske literature
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-14:45 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe, grupa 1
sri 14:45-15:30 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Željka Kamenov, Aleksandra Huić
kolegij: Komunikacijske vještine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A229 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
pet 14:45-15:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
nastavnici: Robert Faber
kolegij: Mjerne tehnike u psihologiji
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-10:15 dvorana A203 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-11:45 dvorana C325 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Andrea Vranić, Dragutin Ivanec
kolegij: Percepcija i pamćenje
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-12:30 dvorana Knjiznica I.kat - seminar, grupa 1
pon 12:30-13:15 dvorana Knjiznica I.kat - seminar, grupa 2
pon 13:15-14:00 dvorana Knjiznica I.kat - seminar, grupa 3
pon 14:00-16:15 dvorana D3 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A229 - seminar, grupa 4
pon 17:00-17:45 dvorana A229 - seminar, grupa 5
pon 17:45-18:30 dvorana A229 - seminar, grupa 6
nastavnici: dr. sc. Denis Bratko
kolegij: Psihologija kao znanost i struka
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 1
čet 08:45-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković, Koraljka Modić Stanke, Ivan Tomić, Jasmina Tomas
kolegij: Statistika u psihologiji I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Robert Faber
kolegij: Tehnologije i održivi razvoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A203 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Darja Maslić-Seršić
kolegij: Uvod u metodologiju eksperimentalne psihologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D3 - predavanje



studijska grupa: Psihologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Denis Bratko, Tena Vukasović
kolegij: Emocije i motivacija
predavanja + seminara + vježbi: 3+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 14:00-16:15 dvorana D2 - predavanje
čet 14:45-16:15 dvorana D2 - seminar, grupa 1
čet 16:15-17:45 dvorana D2 - seminar, grupa 2
čet 17:45-19:15 dvorana D2 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vesna Buško
kolegij: Evaluacija tretmana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-16:15 dvorana D2 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: Meri Tadinac, Hromatko, Ivana
kolegij: Evolucijska psihologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana D2 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D2 - seminar, grupa 1
sri 19:15-20:45 dvorana D2 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković, Ivan Tomić, Jasmina Tomas
kolegij: Psihologijski praktikum II
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 14:00-17:45 dvorana D7 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina, Blaž Rebernjak, Tomislav Bunjevac
kolegij: Statistička obrada podataka pomoću računala
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-09:30 dvorana D2 - predavanje
čet 09:30-11:45 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe, grupa 1
čet 11:45-14:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe, grupa 2
čet 14:00-16:15 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Gordana Kuterovac-Jagodić, Inja Erceg
kolegij: Uvod u razvojnu psihologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana D2 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A229 - seminar, grupa 1
sri 10:15-11:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-11:45 dvorana A229 - seminar, grupa 2
sri 11:45-12:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 2
sri 12:30-13:15 dvorana A229 - seminar, grupa 3
sri 13:15-14:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Psihologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Vesna Buško
kolegij: Evaluacija tretmana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-16:15 dvorana D2 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: Meri Tadinac, Hromatko, Ivana
kolegij: Evolucijska psihologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana D2 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D2 - seminar, grupa 1
sri 19:15-20:45 dvorana D2 - seminar, grupa 2
nastavnici: Dean Ajduković, Ajana Low, Margareta Jelić
kolegij: Interpersonalni i unutargrupni odnosi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A229 - seminar, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
uto 12:30-13:15 dvorana A203 - seminar, grupa 2
uto 13:15-14:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
uto 14:00-14:45 dvorana A203 - seminar, grupa 3
uto 14:45-15:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vesna Buško, Blaž Rebernjak, Una Mikac
kolegij: Kvantitativna interpretacija testova
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 4
uto 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Gordana Kuterovac-Jagodić
kolegij: Psihologija odrasle dobi i starenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D2 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A229 - seminar, grupa 1
sri 14:45-15:30 dvorana A229 - seminar, grupa 2
sri 15:30-16:15 dvorana A229 - seminar, grupa 3
nastavnici: Lidija Arambašić, Snježana Bilać, Vesna Ivasović, Višnja Majsec-Sobota, Jelena Pensa Galian
kolegij: Psihologija osoba s invaliditetom
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 18:30-19:15 dvorana D2 - predavanje
uto 19:15-20:45 dvorana D2 - seminar
nastavnici: Vesna Vlahović Štetić
kolegij: Psihologija učenja i poučavanja matematike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana izvan FF - predavanje
nastavnici: dr. sc. Margareta Jelić
kolegij: Samopoimanje i samopredstavljanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:45-10:15 dvorana D2 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: Nataša Jokić-Begić
kolegij: Uvod u kliničku psihologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 19:15-20:45 dvorana D2 - predavanje



studijska grupa: Povijest umjetnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Jasenka Gudelj
kolegij: Osnove arhitekture
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
uto 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A126 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana A126 - seminar, grupa 2
uto 17:45-18:30 dvorana A126 - seminar, grupa 3
uto 18:30-19:15 dvorana A126 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Frano Dulibić
kolegij: Osnove likovnih umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
čet 08:00-08:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A126 - seminar, grupa 4
pet 08:00-08:45 dvorana A126 - vježbe, grupa 1
pet 08:45-09:30 dvorana A126 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A126 - vježbe, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A126 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Tin Turković, dr. sc. Tin Turković; dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Umjetnost antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
sri 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana D6 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Povijest umjetnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Predrag Marković
kolegij: Dalmatinsko kiparstvo od majstora Radovana do Jurja Dalmatinca
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić, dr. sc. Tanja Tška
kolegij: Dubrovnik-Venecija-Marke: Dubrovačko slikarstvo 1450.-1550.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić
kolegij: Interpolacije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasenka Gudelj
kolegij: Palladio i paladijanizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Josipa Lulić
kolegij: Psihologijski pravci u teoriji umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:45-15:30 dvorana A126 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Ranosrednjovjekovne klesarske radionice u Dalmaciji i Istri
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković, dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Rezidencijalna arhitektura rimskog svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Predrag Marković, dr. sc. Predrag Marković; dr. sc. Ivana Tomas
kolegij: Umjetnost gotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
pon 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar, grupa 1
pet 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar, grupa 2
pet 16:15-17:00 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ana Munk, dr. sc. Ana Munk; dr. sc. Ana Marinković
kolegij: Umjetnost romanike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
pon 11:45-13:15 dvorana D6 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar, grupa 1
sri 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar, grupa 2
sri 17:45-18:30 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Zidno slikarstvo u Italiji od 4. do 13. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Povijest umjetnosti - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Predrag Marković
kolegij: Dalmatinsko kiparstvo od majstora Radovana do Jurja Dalmatinca
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić, dr. sc. Tanja Tška
kolegij: Dubrovnik-Venecija-Marke: Dubrovačko slikarstvo 1450.-1550.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić
kolegij: Interpolacije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasenka Gudelj
kolegij: Palladio i paladijanizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Josipa Lulić
kolegij: Psihologijski pravci u teoriji umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:45-15:30 dvorana A126 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Ranosrednjovjekovne klesarske radionice u Dalmaciji i Istri
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković, dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Rezidencijalna arhitektura rimskog svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-17:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Umjetnost 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
čet 08:45-10:15 dvorana D6 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar, grupa 2
čet 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Lovorka Magaš Bilandžić
kolegij: Umjetnost nakon 1900. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
sri 11:00-12:30 dvorana D6 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A126 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Zidno slikarstvo u Italiji od 4. do 13. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje



studijska grupa: Rumunjski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević, Petar Radosavljević, Delia Sarafie
kolegij: Fonetika i fonologija rumunjskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-17:45 dvorana A213 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Delia Sarafie
kolegij: Rumunjske jezične vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 11:00-12:30 dvorana A213 - vježbe
čet 10:15-11:45 dvorana A104 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A218 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević
kolegij: Uvod u opću i rumunjsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A301 - predavanje
čet 14:45-16:15 dvorana A301 - seminar



studijska grupa: Rumunjski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski jezik za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ivana Olujić
kolegij: Povijest rumunjske književnosti I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A104 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A315 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Clara Căpăţînă
kolegij: Rumunjske jezične vježbe III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A204 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ivana Olujić
kolegij: Seminar iz književnosti I i III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A315 - seminar



studijska grupa: Rumunjski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Dražen Varga
kolegij: Romanski jezici i vulgarni latinitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 17:00-18:30 dvorana A218 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Clara Căpăţînă
kolegij: Rumunjske jezične vježbe V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana F316 - vježbe
čet 15:30-17:00 dvorana A213 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ivana Olujić
kolegij: Seminar iz književnosti I i III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A315 - seminar



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Fonetika ruskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić, Žustra, Mia
kolegij: Fonetske vježbe
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 10:15-11:00 dvorana A118 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A118 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-13:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Mia Žustra
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:45-12:30 dvorana A306 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A306 - vježbe
uto 11:00-12:30 dvorana A118 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A306 - vježbe
nastavnici: Sanja Drljača Magić
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:00 dvorana A306 - predavanje
pon 11:00-11:45 dvorana A306 - vježbe
uto 08:45-10:15 dvorana A306 - vježbe
sri 11:00-12:30 dvorana A306 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Hrnjak
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-09:30 dvorana A223 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A223 - vježbe
uto 08:45-10:15 dvorana A224 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Branka Barčot
kolegij: Uvod u lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasmina Vojvodić, Vojvodić, Jasmina; Tihomirović, Zoran
kolegij: Uvod u studij ruske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A223 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A223 - seminar, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A223 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Josip Užarević, Tihomirović, Zoran
kolegij: Čitanje odabranih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
čet 13:15-14:45 dvorana A118 - seminar, grupa 1
čet 14:45-16:15 dvorana A118 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Anita Hrnjak, Drljača Magić, Sanja
kolegij: Govorne vježbe
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 08:45-10:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:45 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anita Hrnjak
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A223 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:45 dvorana A224 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A224 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anita Hrnjak, Žustra, Mia
kolegij: Lektira 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 12:30-14:00 dvorana A118 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić, Živković, Igor
kolegij: Morfologija ruskog jezika 2 (vježbe)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 14:45-16:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Morfologija ruskoga jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Josip Užarević
kolegij: Pregled povijesti ruske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-10:15 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Natalija Vidmarović
kolegij: Historijska gramatika ruskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
nastavnici: Igor Živković
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:45 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Danijela Lugarić Vukas
kolegij: Književnost i kultura kasnog socijalizma 1 (1953-1968)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A223 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A223 - seminar
nastavnici: Igor Živković, Hrnjak, Anita; Drljača Magić, Sanja
kolegij: Lektira 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 11:45-13:15 dvorana A223 - vježbe, grupa 1
uto 11:45-13:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Danijela Lugarić Vukas
kolegij: Proza ruskih spisateljica
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana A118 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Vojvodić
kolegij: Ruski postmodernizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana A223 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Fink-Arsovski, Barčot, Branka
kolegij: Sintaksa ruskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:45-15:30 dvorana A223 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana A223 - seminar, grupa 1
uto 14:00-15:30 dvorana A118 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Peruško
kolegij: Sovjetska civilizacija kroz književnost i film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A223 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 7

nastavnici: dr. sc. Natalija Vidmarović
kolegij: Analiza i interpretacija tekstova od 11. do 16. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-10:15 dvorana A223 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana A223 - seminar
nastavnici: Irina Mironova Blažina
kolegij: Jezične vježbe iz ruskog jezika 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 09:30-12:30 dvorana A223 - vježbe, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A223 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A223 - vježbe, grupa 2
čet 11:00-12:30 dvorana A223 - vježbe, grupa 3
pet 09:30-11:00 dvorana A223 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Danijela Lugarić Vukas
kolegij: Književnost i kultura kasnog socijalizma 1 (1953-1968)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A223 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lugarić Vukas
kolegij: Proza ruskih spisateljica
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana A118 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Vojvodić
kolegij: Ruski postmodernizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana A223 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Peruško
kolegij: Sovjetska civilizacija kroz književnost i film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A223 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Slovački jezik i knjževnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Ľubica Blažencová
kolegij: Slovačka leksikologija i frazeologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:45-19:15 dvorana A306 - predavanje
uto 19:15-20:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Martin Machata
kolegij: Slovačke jezične vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A124 - vježbe, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
čet 08:00-09:30 dvorana A124 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A124 - vježbe, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana A124 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A124 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Dubravka Sesar, Čagalj, Ivana
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A224 - seminar
uto 18:30-20:00 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Martina Grčević, Čagalj, Ivana
kolegij: Uvod u slovačku kulturu
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A224 - predavanje
uto 16:15-17:45 dvorana A306 - seminar



studijska grupa: Slovački jezik i knjževnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Grčević
kolegij: Morfologija slovačkoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 16:15-19:15 dvorana A124 - predavanje
nastavnici: Ľubica Blažencová
kolegij: Slovačka leksikologija i frazeologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:45-19:15 dvorana A306 - predavanje
uto 19:15-20:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Ľubica Blažencová
kolegij: Slovačke jezične vježbe III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
pon 15:30-17:00 dvorana A124 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A312 - vježbe, grupa 1
čet 18:30-20:00 dvorana A312 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Dubravka Sesar, Čagalj, Ivana
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A224 - seminar
uto 18:30-20:00 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Slovački jezik i knjževnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Zrinka Jelaska, Nazalević Čučević, Iva
kolegij: Hrvatski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević
kolegij: Slovačka književnost XX. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: Ľubica Blažencová
kolegij: Slovačka leksikologija i frazeologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:45-19:15 dvorana A306 - predavanje
uto 19:15-20:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Ľubica Blažencová
kolegij: Slovačke jezične vježbe V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A124 - vježbe
sri 18:30-20:00 dvorana A312 - vježbe
pet 14:45-16:15 dvorana A124 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dubravka Sesar, Čagalj, Ivana
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A224 - seminar
uto 18:30-20:00 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Stjepan Damjanović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A119 - seminar, grupa 2
pet 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Staroslavenski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A119 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Sociologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik struke 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:00-09:30 dvorana A228 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe, grupa 2
čet 08:00-09:30 dvorana A220 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Benjamin Čulig, dr.sc. Klasnić, Ksenija
kolegij: Osnove sociološke statistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:45 dvorana A220 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A220 - vježbe, grupa 1
čet 17:45-18:30 dvorana A220 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Davorka Matić
kolegij: Osnovni pojmovi sociologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana A228 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 2
pon 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 3
čet 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec, dr. sc. Rodik, Petra
kolegij: Uvod u akademski studij sociologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana D5 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Sociologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Društvo i tehnologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Hrvatsko društvo 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana A220 - predavanje
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Rade Kalanj, dr.sc. Žažar, Krešimir
kolegij: Klasične sociološke teorije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vjekoslav Afrić
kolegij: Kvantitativne metode istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Benjamin Čulig, dr.sc. Klasnić, Ksenija
kolegij: Metoda ankete
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A228 - seminar
sri 14:45-15:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Sociologija rada i organizacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociološke teorije moći
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Društvo i tehnologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vjekoslav Afrić
kolegij: Kvalitativne metode istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Benjamin Čulig, dr.sc. Klasnić, Ksenija
kolegij: Metoda ankete
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A228 - seminar
sri 14:45-15:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Sociologija rada i organizacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociološke teorije moći
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Suvremene sociološke teorije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:00-15:30 dvorana D3 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana D3 - seminar



studijska grupa: Sociologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik struke 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:00-09:30 dvorana A228 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe, grupa 2
čet 08:00-09:30 dvorana A220 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davorka Matić
kolegij: Osnovni pojmovi sociologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana A228 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 2
pon 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 3
čet 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec, dr. sc. Rodik, Petra
kolegij: Uvod u akademski studij sociologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana D5 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar, grupa 1
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Sociologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Društvo i tehnologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Rade Kalanj, dr.sc. Žažar, Krešimir
kolegij: Klasične sociološke teorije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivan Landripet
kolegij: Osnove sociološke statistike
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:45 dvorana A220 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A220 - vježbe, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A220 - vježbe, grupa 2
čet 15:30-17:00 dvorana A220 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Sociologija rada i organizacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar



studijska grupa: Sociologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Društvo i tehnologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Popović
kolegij: Mediji i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Benjamin Čulig, dr.sc. Klasnić, Ksenija
kolegij: Metoda ankete
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A228 - seminar
sri 14:45-15:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nenad Karajić
kolegij: Obrazovanje i društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:00-09:30 dvorana A220 - predavanje
sri 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Sociologija grada
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasminka Lažnjak
kolegij: Sociologija rada i organizacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija religije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana A223 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Sociologija roda
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Sociologija spolnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ozren Žunec
kolegij: Sociologija vojske i rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A228 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociološke teorije moći
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ognjen Čaldarović, dr.sc. Šarinić, Jana
kolegij: Suvremene sociološke teorije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:00-15:30 dvorana D3 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana D3 - seminar



studijska grupa: Španjolski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Daša Grković, José Antonio Luque Moya
kolegij: Izgovor i pravopis španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 12:30-14:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
sri 08:00-09:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Gordana Matić
kolegij: Kultura i civilizacija hispanskoga svijeta (Španjolska)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-14:00 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: Daša Grković, Daša Grković, Alica Knezović, Bojana Mikelenić
kolegij: Španjolski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pon 11:45-12:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
sri 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-12:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Anabela Lendić
kolegij: Uvod u opću lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: mr. sc. Alica Knezović, Ana María Valencia Spoljaric
kolegij: Vokabular, čitanje i tumačenje španjolskih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 17:00-18:30 dvorana A304 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Gordana Matić
kolegij: Znanstvena proza Alfonsova doba
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 11:00-11:45 dvorana A116 - seminar



studijska grupa: Španjolski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Bojana Mikelenić
kolegij: Suvremena španjolska sintaksa 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-13:15 dvorana A304 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A304 - seminar
nastavnici: Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Daša Grković, Ana María Valencia Spoljaric
kolegij: Usmeno i pismeno izražavanje 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A116 - vježbe, grupa 2
pet 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Alica Knezović, José Antonio Luque Moya
kolegij: Vokabular, čitanje i tumačenje španjolskih tekstova 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A304 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Maja Zovko
kolegij: Zlatni vijek španjolske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A304 - predavanje



studijska grupa: Španjolski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Mirjana Polić Bobić; Maja Zovko
kolegij: Hispansko-američka književnost i europska periodizacija (XVI. - XIX. st.)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A209 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana A209 - seminar, grupa 2
čet 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić
kolegij: Hispansko-američki barok:Djelo časne sestre Ivane Agneze od Križa (Sor Juana Inés de la Cruz)
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:45 dvorana A116 - seminar
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski za romaniste 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-11:45 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: Branka Oštrec
kolegij: Prijevodne vježbe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
čet 16:15-17:45 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Maša Musulin
kolegij: Španjolska leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-16:15 dvorana A304 - predavanje
nastavnici: mr. sc. Alica Knezović,
kolegij: Španjolski jezik 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Alica Knezović, Ana María Valencia Spoljaric
kolegij: Usmeno i pismeno izražavanje 4
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 12:30-14:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
pet 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Švedski jezik i kultura - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Ines Jelovčić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 11:00-12:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 08:00-09:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A106 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Goran Bilogrivić, Sara Profeta
kolegij: Skandinavija i Skandinavci
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 13:15-14:45 dvorana A122 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A122 - seminar
nastavnici: Zvonimir Novoselec, Sara Profeta
kolegij: Švedski jezik I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 3
pon 10:15-11:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
pon 11:45-13:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 2
uto 08:45-10:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 2
uto 13:15-14:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 3
pet 11:00-12:30 dvorana A314 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:45 dvorana A314 - vježbe, grupa 2
pet 14:45-16:15 dvorana A314 - vježbe, grupa 3



studijska grupa: Švedski jezik i kultura - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Zvonimir Novoselec, Bodil Zalesky, Sara Profeta
kolegij: Švedski jezik III
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 13:15-14:45 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
pon 14:45-16:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:45 dvorana A314 - vježbe, grupa 1
sri 11:45-13:15 dvorana A314 - vježbe, grupa 2
čet 11:00-12:30 dvorana A314 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A314 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović
kolegij: Uvod u lingvistički studij švedskog
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 14:45-16:15 dvorana A122 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A122 - seminar



studijska grupa: Švedski jezik i kultura - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Jasna Novak Milić, Zvonimir Novoselec
kolegij: Sintaksa švedskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:00 dvorana A122 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A122 - seminar
nastavnici: dr. sc. Janica Tomić, Janica Tomić
kolegij: Švedska književnost i film II
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-12:30 dvorana A122 - predavanje
čet 11:45-13:15 dvorana A122 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Novak Milić, Bodil Zalesky, Zvonimir Novoselec
kolegij: Švedski jezik u društvenom kontekstu II
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A122 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-13:15 dvorana A122 - vježbe, grupa 2
čet 15:30-17:00 dvorana A314 - seminar, grupa 1
čet 17:00-18:30 dvorana A314 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Fonetika i fonologija talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A303 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Fonetske vježbe iz talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
pon 10:15-11:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-14:45 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
uto 14:45-15:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski jezik za talijaniste
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tatjana Peruško
kolegij: Osnove teorije književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:45-14:00 dvorana A303 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić, Radoš-Perković, Raspudić
kolegij: Periodizacija talijanske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A313 - predavanje, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 1
čet 18:30-20:00 dvorana A303 - predavanje, grupa 2
čet 20:00-20:45 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
pon 15:30-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
uto 08:00-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Ivana Kljaković-Gašpić
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
pon 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pon 17:00-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-18:30 dvorana A209 - vježbe
sri 12:30-14:00 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin, Deželjin, Čupić
kolegij: Tutorijal - dodatne vježbe uz Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
uto 12:30-14:00 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Ivana Kljaković-Gašpić
kolegij: Tutorijal - dodatne vježbe uz Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 18:30-20:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Uvod u studij talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana D1 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana D1 - seminar, grupa 1
čet 11:00-11:45 dvorana A303 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
čet 14:00-14:45 dvorana F331 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Morana Čale
kolegij: Danteova 'Božanstvena komedija'
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A303 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Morfosintaksa talijanskog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar, grupa 1
čet 16:15-17:00 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić
kolegij: Od Arkadije do predromantizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A313 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Povijest talijanskog opernog libreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A303 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Talijanska filmska komedija
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:45 dvorana A313 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Morana Čale, Gabrielli
kolegij: Talijanske autorice od 15. do 17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A303 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana A303 - vježbe
sri 11:00-12:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A303 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Talijanski narodni običaji i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 18:30-20:00 dvorana A313 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Roić
kolegij: Trst u talijanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 11:00-12:30 dvorana F330 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 13:15-14:00 dvorana F302 - vježbe



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - jednopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 12:30-14:00 dvorana F331 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Morana Čale
kolegij: Danteova 'Božanstvena komedija'
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A303 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić
kolegij: Od Arkadije do predromantizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A313 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić, Malinar, Kovačić
kolegij: Povijest talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana D1 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Povijest talijanskog opernog libreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A303 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Talijanska filmska komedija
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:45 dvorana A313 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Morana Čale, Gabrielli
kolegij: Talijanske autorice od 15. do 17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A303 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A313 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe
uto 11:00-12:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A301 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Talijanski narodni običaji i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 18:30-20:00 dvorana A313 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Roić
kolegij: Trst u talijanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:00-18:30 dvorana F315 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
čet 15:30-16:15 dvorana F330 - vježbe



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Fonetika i fonologija talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A303 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Fonetske vježbe iz talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 1
pon 10:15-11:00 dvorana A213 - vježbe, grupa 1
uto 14:00-14:45 dvorana A213 - vježbe, grupa 2
uto 14:45-15:30 dvorana A213 - vježbe, grupa 3
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Latinski jezik za talijaniste
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tatjana Peruško
kolegij: Osnove teorije književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:45-14:00 dvorana A303 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić, Radoš-Perković, Raspudić
kolegij: Periodizacija talijanske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A313 - predavanje, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 1
čet 18:30-20:00 dvorana A303 - predavanje, grupa 2
čet 20:00-20:45 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
pon 15:30-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
uto 08:00-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Ivana Kljaković-Gašpić
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
pon 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pon 17:00-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
uto 12:30-14:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
uto 18:30-20:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-18:30 dvorana A209 - vježbe
sri 12:30-14:00 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin, Deželjin, Čupić
kolegij: Tutorijal - dodatne vježbe uz Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
uto 12:30-14:00 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Ivana Kljaković-Gašpić
kolegij: Tutorijal - dodatne vježbe uz Talijanski jezik I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 18:30-20:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Uvod u studij talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana D1 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana D1 - seminar, grupa 1
čet 11:00-11:45 dvorana A303 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
čet 14:00-14:45 dvorana F331 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Morana Čale
kolegij: Danteova 'Božanstvena komedija'
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A303 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Morfosintaksa talijanskog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar, grupa 1
čet 16:15-17:00 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić
kolegij: Od Arkadije do predromantizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A313 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Povijest talijanskog opernog libreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A303 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Talijanska filmska komedija
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:45 dvorana A313 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Morana Čale, Gabrielli
kolegij: Talijanske autorice od 15. do 17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A303 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A303 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-18:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 1
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana A303 - vježbe
sri 11:00-12:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A303 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Talijanski narodni običaji i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 18:30-20:00 dvorana A313 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Roić
kolegij: Trst u talijanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 11:00-12:30 dvorana F330 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 13:15-14:00 dvorana F302 - vježbe



studijska grupa: Talijanski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 12:30-14:00 dvorana F331 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Morana Čale
kolegij: Danteova 'Božanstvena komedija'
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A303 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nino Raspudić
kolegij: Od Arkadije do predromantizma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A313 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić, Malinar, Kovačić
kolegij: Povijest talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana D1 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A303 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Povijest talijanskog opernog libreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A303 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Talijanska filmska komedija
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:45 dvorana A313 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Morana Čale, Gabrielli
kolegij: Talijanske autorice od 15. do 17. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-17:45 dvorana A303 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A313 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe
uto 11:00-12:30 dvorana A313 - vježbe
nastavnici: Marina Glavaš
kolegij: Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A303 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
čet 12:30-14:00 dvorana A301 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Bertolotto
kolegij: Talijanski narodni običaji i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 18:30-20:00 dvorana A313 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Roić
kolegij: Trst u talijanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Deželjin
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:00-18:30 dvorana F315 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Dubravka Dubravec Labaš
kolegij: Tutorijal uz Talijanski jezik III.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
čet 15:30-16:15 dvorana F330 - vježbe



studijska grupa: Turkologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A113 - predavanje
sri 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Azra Abadžić Navaey
kolegij: Islamska civilizacija (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-16:15 dvorana A128 - seminar
čet 17:00-18:30 dvorana A228 - predavanje
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 3
uto 17:00-18:30 dvorana A215 - vježbe, grupa 4
sri 15:30-17:00 dvorana A215 - vježbe, grupa 5
nastavnici: Ekrem Čaušević, Mehriban Taghiyeva
kolegij: Osnove azerbajdžanskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nastavnici: Ekrem Čaušević, Marta Andrić, Demet Kardaş
kolegij: Turski jezik: fonetika, fonologija, morfonologija (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 14:00-15:30 dvorana A205 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A217 - vježbe, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 2
pet 11:00-12:30 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
pet 13:15-14:45 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vesna Mildner, dr. sc. Ines Carović
kolegij: Učenje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: Ekrem Čaušević
kolegij: Uvod u studij turkologije (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana D5 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana D1 - seminar



studijska grupa: Turkologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić
kolegij: Osnove arapskog jezika: arapsko pismo, fonetika i fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana A111 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A111 - vježbe
nastavnici: Ekrem Čaušević, Mehriban Taghiyeva
kolegij: Osnove azerbajdžanskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nenad Moačanin, Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Povijest Osmanskog Carstva
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 10:15-11:45 dvorana A111 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Šojat, Krešimir
kolegij: Sintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
sri 08:00-09:30 dvorana A113 - seminar, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Katunar, Daniela
kolegij: Temelji kognitivne lingvistike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kerovec, Demet Kardaş
kolegij: Turski jezik: morfologija (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 12:30-14:00 dvorana A205 - vježbe
uto 12:30-14:00 dvorana A111 - predavanje
sri 17:00-18:30 dvorana A111 - vježbe
čet 12:30-14:00 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Uvod u semiologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Turkologija - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Bertoša, Mislava
kolegij: Opća lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić
kolegij: Osnove arapskog jezika: morfologija s elementima sintakse (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A128 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A111 - vježbe
nastavnici: Ekrem Čaušević, Mehriban Taghiyeva
kolegij: Osnove azerbajdžanskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nastavnici: Ekrem Čaušević
kolegij: Stari turkijski narodi i jezici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A128 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Barbara Kerovec, Demet Kardaş
kolegij: Turski jezik: osnove sintakse (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 09:30-11:00 dvorana A205 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana A217 - vježbe
sri 12:30-14:00 dvorana A111 - vježbe
čet 11:00-12:30 dvorana A111 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Uvod u semiologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Ukrajinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ana Dugandžić, Kliček, Domagoj; Graljuk, Silvija; Ralašić, Josip
kolegij: Jezične vježbe iz ukrajinskog jezika i elementarna gramatika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+8
obavezan kolegij, ECTS bodova: 9
uto 11:45-13:15 dvorana A224 - vježbe, grupa 1
uto 17:45-19:15 dvorana A224 - vježbe, grupa 2
sri 14:45-16:15 dvorana A223 - vježbe, grupa 1
sri 18:30-20:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana A224 - vježbe, grupa 1
čet 17:45-19:15 dvorana A224 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A118 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A224 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jevgenij Paščenko, Pavlešen, Darija
kolegij: Ukrajinska usmena književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 11:00-12:30 dvorana A224 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jevgenij Paščenko, Paščenko, Jevgenij
kolegij: Uvod u kulturu i civilizaciju Ukrajine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-18:30 dvorana A306 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Oksana Timko Đitko
kolegij: Uvod u opću lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:45-12:30 dvorana A224 - predavanje



studijska grupa: Ukrajinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Ana Dugandžić
kolegij: Jezične vježbe iz ukrajinskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A223 - vježbe
pet 14:00-15:30 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Oksana Timko Đitko
kolegij: Morfologija ukrajinskog jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A224 - predavanje
sri 11:00-12:30 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: Ana Dugandžić
kolegij: Ortografski praktikum II
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 13:15-14:45 dvorana A224 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jevgenij Paščenko, Paščenko, Jevgenij
kolegij: Ukrajinska književnost 2
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A306 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A224 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A224 - seminar



studijska grupa: Ukrajinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Darija Pavlešen
kolegij: Jezične vježbe iz ukrajinskog jezika V
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:45 dvorana A301 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer
kolegij: Leksikologija i frazeologija ukrajinskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 11:45-13:15 dvorana A306 - predavanje
nastavnici: Darija Pavlešen
kolegij: Lektira 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer
kolegij: Sintaksa ukrajinskog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:45-10:15 dvorana A224 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jevgenij Paščenko, Paščenko, Jevgenij; Kliček, Domagoj
kolegij: Ukrajinska književnost IV
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-16:15 dvorana A306 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A306 - seminar



studijska grupa: Ukrajinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, preddiplomska nastava, semestar: 7

nastavnici: dr. sc. Oksana Timko Đitko
kolegij: Historijska gramatika ukrajinskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A224 - predavanje
pon 11:00-11:45 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: Darija Pavlešen
kolegij: Jezične vježbe iz ukrajinskog jezika 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+5
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:45-13:15 dvorana A301 - vježbe
čet 15:30-17:45 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer
kolegij: Leksikologija i frazeologija ukrajinskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 11:45-13:15 dvorana A306 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jevgenij Paščenko, Trostinska, Raisa
kolegij: Ukrajinska književnost 6
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana A224 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A118 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A118 - seminar



studijska grupa: Japanologija, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Katarina Šukelj
kolegij: Introduction to the Japanese History and Culture 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:00-18:30 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Iva Lakić Parać
kolegij: Introduction to the Japanese Literature 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
sri 17:00-18:30 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Kusakabe Satoshi
kolegij: Japanese Exercise 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 15:30-17:00 dvorana A205 - vježbe
sri 15:30-17:00 dvorana A205 - vježbe
čet 17:00-18:30 dvorana A126 - vježbe
nastavnici: Kamelija Kauzlarić
kolegij: Japanese Linguistics 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:00-18:30 dvorana A205 - predavanje



studijska grupa: Japanologija, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Velna Rončević
kolegij: Contemporary issues of Japanese Society 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
sri 15:30-17:00 dvorana A204 - predavanje
nastavnici: Hazuki Mori
kolegij: Introduction to the Japanese History and Culture 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:00-18:30 dvorana A111 - predavanje
nastavnici: Kamelija Kauzlarić
kolegij: Introduction to the Japanese Literature 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 18:30-20:00 dvorana A217 - predavanje
nastavnici: Kusakabe Satoshi
kolegij: Japanese Exercise 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:00-18:30 dvorana A217 - vježbe
sri 17:00-18:30 dvorana A217 - vježbe
čet 15:30-17:00 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: Katarina Šukelj
kolegij: Japanese Reading and Writing 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 15:30-17:00 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Hazuki Mori, Murata Emi
kolegij: Natural and Fluent Japanese Communication
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 18:30-20:00 dvorana A311 - vježbe



studijska grupa: Japanologija, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Hazuki Mori
kolegij: Introduction to the Japanese History and Culture 5
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: Hazuki Mori
kolegij: Introduction to the Japanese Literature 5
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
sri 17:00-18:30 dvorana A315 - predavanje
nastavnici: Emi Murata
kolegij: Japanese Exercise 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 18:30-20:00 dvorana A314 - vježbe
čet 15:30-17:00 dvorana A216 - vježbe
nastavnici: Iva Lakić Parać
kolegij: Japanese Reading and Writing 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
sri 15:30-17:00 dvorana A213 - vježbe
nastavnici: Hazuki Mori, Murata Emi
kolegij: Natural and Fluent Japanese Communication
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
sri 18:30-20:00 dvorana A311 - vježbe



studijska grupa: Sinologija, preddiplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Mitja Saje
kolegij: Povijest Kine 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pet 18:30-20:00 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Xing Chunhua
kolegij: Slušanje i govorenje s razumijevanjem 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 20:00-21:30 dvorana A202 - vježbe
nastavnici: Zhao Hongmei
kolegij: Suvremeni kineski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+8
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 20:00-21:30 dvorana A205 - vježbe
uto 18:30-20:00 dvorana A202 - vježbe
sri 20:00-21:30 dvorana A217 - vježbe
čet 20:00-21:30 dvorana A307 - vježbe



studijska grupa: Sinologija, preddiplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Xing Chunhua
kolegij: Čitanje i pisanje 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 20:00-21:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: Ivana Buljan
kolegij: Kineska kultura i civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 20:00-21:30 dvorana A217 - predavanje
nastavnici: Zhao Hongmei
kolegij: Suvremeni kineski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 18:30-20:00 dvorana A205 - vježbe
uto 20:00-21:30 dvorana A224 - vježbe
čet 18:30-20:00 dvorana A202 - vježbe



studijska grupa: Sinologija, preddiplomska nastava, semestar: 5

nastavnici: Ivana Buljan
kolegij: Čitanje klasičnog kineskog teksta 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 20:00-21:30 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Xing Chunhua
kolegij: HSK
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 20:00-21:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: Ivana Gubić
kolegij: Kineska književnost 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
čet 20:00-21:30 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Xing Chunhua
kolegij: Suvremeni kineski jezik 5
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+6
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A217 - vježbe
uto 18:30-20:00 dvorana A205 - vježbe
sri 20:00-21:30 dvorana A307 - vježbe

obrada: Služba za informatiku
vrijeme obrade: 2016-10-08 00:20:52