Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet




raspored nastave

studijska grupa: Filozofija - jednopredmetni studij

preddiplomska nastava, semestar: 4

akademska godina 2020./21.


nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić
kolegij: Bioetika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-11:45 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Knorr, Lidija
kolegij: Etika - seminar: Bioetika, ekonomija, politika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Kos, Marko
kolegij: Etika - seminar: Izabrani etički problemi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić
kolegij: Etika II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Filozofija i psihoanaliza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Filozofija i psihoanaliza - seminar: Znanje, rod i seksualnost (Lacan, Foucault, Butler)
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-19:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike - seminar: Demokracija i populizam
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 10:15-11:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Lino Veljak
kolegij: Filozofija povijesti: Osnovni problemi
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 11:00-12:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Filozofija znanosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-16:15 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić
kolegij: Filozofska antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
sri 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Logika - seminar: Logika i prirodni jezici
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Logika - seminar: Odabrani problemi filozofske logike
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Logika II
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:00-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislav Žitko
kolegij: Marx i marksističke filozofije – seminar: Egalitarizam i pravednost
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:45-13:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ankica Čakardić, Bogdanić, Luka
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Socijalna reprodukcija i marksistički feminizam
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 13:15-14:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Selak
kolegij: Ontologija II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije - seminar: Heidegger, Prilozi filozofiji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije - seminar: Schelling, Sistem transcendentalnog idealizma
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Proseminar: Dijalog, analiza i spoznaja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 19:15-20:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić, Bogdanić, Luka; Buljan, Ivana; Čakardić, Ankica; Jurić, Hrvoje; Kardaš, Goran; Kos, Marko; Perušić, Luka; Sunajko, Goran; Tokić, Marko
kolegij: Selected Topics in Philosophy - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Suvremena estetika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-15:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislav Žitko
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Uvod u socijalnu epistemologiju
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A106 - seminar

obrada: Služba za informatiku
vrijeme obrade: 2021-02-09 19:45:24